medyauzmani.com
Serbest bölgelerdeki firmalara kesilen e-faturalar, alıcı aynı zamanda kayıtlı bir e-fatura kullanıcısı ise e-ihracat faturası olarak mı düzenlenmeli? – Özgün Fikirler

Serbest bölgelerdeki firmalara kesilen e-faturalar, alıcı aynı zamanda kayıtlı bir e-fatura kullanıcısı ise e-ihracat faturası olarak mı düzenlenmeli?

Serbest bölgelerdeki firmalara kesilen e-faturalar, alıcı aynı zamanda kayıtlı bir e-fatura kullanıcısı ise e-ihracat faturası olarak mı düzenlenmeli?

Serbest bölgede alıcıya kesilen fatura GÇB ekli fatura ise ihracat elektronik faturası, serbest bölge işlem formu vb. Alıcı aynı zamanda elektronik fatura mükellefi ise eskisi gibi elektronik fatura olarak düzenlenecektir. Alıcının elektronik faturada kayıtlı olmaması ve gönderenin elektronik arşiv için vergi mükellefi olması durumunda elektronik arşiv için fatura, aksi halde kağıt fatura düzenlenecektir.


Kaynak: gib
Yasal uyarı: Bu içerikte yer alan bilgiler, resimler, tablolar, açıklama, yorum, analizler ve içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bir kişi veya kuruluşa özel profesyonel bilgi veya tavsiye sağlama amacı taşımaz. Tema olarak benzer olsa da her eser kendi koşullarından dolayı farklı tavırlar sergileyebilir. Bu nedenle, bu makalede belirtilen içerikten yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar vermeden önce bir uzmana danışmanız yararınıza olacaktır. Bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer her türlü içeriğin özel veya resmi makamlarca kullanılması sonucunda doğabilecek zarar ve ziyandan Muhasebe Haberler veya ilişkili kişi veya kurumlar sorumlu değildir. , gerçek veya tüzel kişi, kurum ve kuruluşlar.


benzer içerikler

GTB üzerinden düzenlenen e-faturalar serbest bölgede alıcının e-fatura posta kutusuna mı gönderilecek?

Türkiye’de kurulu şirkete göre serbest bölgede şube açabilir miyim?

Serbest bölgelere yapılan satışlarda KDV iadesi başvurusu yapabilir miyiz?

Kaynak: İŞKUR Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın