https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Serbest bölgede faaliyet gösteren bir şirket yurt içinde şube açabilir mi? - Özgün Fikirler
Anasayfa » Haber » Serbest bölgede faaliyet gösteren bir şirket yurt içinde şube açabilir mi?

Serbest bölgede faaliyet gösteren bir şirket yurt içinde şube açabilir mi?

Serbest bölgede faaliyet gösteren bir şirket yurt içinde şube açabilir mi? KDV açısından yükümlülük durumu nedir, açılış şubenin bağlı olduğu vergi dairesinde mi yapılır?

Şube açılabilir. KDV ve diğer vergi türleri için bir yükümlülük yaratılacaktır.

Dikiş alanında çalışacak kişi aylık net 500 TL kira bedeli ile bir yer kiralıyor. Kendi başına çalışacak ve eşi ve çocuklarından kısmi destek alabilir. Bu işlev basit bir yöntem olarak açılabilir mi?

Basit usule tabi olabilmek için GVK’nın 47 ila 48 ve 49. maddelerindeki şartları taşımanız gerekmektedir.

İlgili maddelerde belirli şartların bulunması halinde mükellef basit usule tabi olacaktır.

31 Mayıs 1991’de doğdu. Vergiyi 06.06.2020 tarihinde açmak istiyorum. Gelir vergisi mükellefi olarak Girişimci Geç Muafiyeti, Bağ-Kur Primi Muafiyeti ve Kazanç Muafiyetinden yararlanabilir miyim?

Kendi işini kurmak isteyen 18/29 yaşındaki girişimciler, durumlarını vergi dairesine bildirmeleri halinde bu destekten yararlanabiliyor.


Kaynak: ISMMMO
Yasal uyarı: Bu içerikte yer alan bilgiler, resimler, tablolar, açıklama, yorum, analizler ve içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bir kişi veya kuruluşa özel profesyonel bilgi veya tavsiye sağlama amacı taşımaz. Tema olarak benzer olsa da her eser kendi koşullarından dolayı farklı tavırlar sergileyebilir. Bu nedenle, bu makalede belirtilen içerikten yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar vermeden önce bir uzmana danışmanız yararınıza olacaktır. Bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer her türlü içeriğin özel veya resmi makamlarca kullanılması sonucunda doğabilecek zarar ve ziyandan Muhasebe Haberler veya ilişkili kişi veya kurumlar sorumlu değildir. , gerçek veya tüzel kişi, kurum ve kuruluşlar.


benzer içerikler

Serbest bölgelerde verilen hizmetler üzerinden katma değer vergisi hesaplanacak mı?

Serbest bölgelerde müşterilere verilen taahhüt hizmetleri için katma değer vergisinin iadesi

Serbest bölgelerde elde edilen kazançlarda vergi muafiyeti

Kaynak: İŞKUR Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

Diğer gönderilerimize göz at

Yorum yapın