medyauzmani.com
Şehir Tiyatrosu sezonu “Kafkas Tebeşir Dairesi” oyunuyla açtı – Özgün Fikirler

Şehir Tiyatrosu sezonu “Kafkas Tebeşir Dairesi” oyunuyla açtı

Bursa Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu 2022-2023 sezonunu “Kafkas Tebeşir Dairesi” oyunuyla açtı.

Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre, Tayyare Kültür Merkezi’nde düzenlenen gösteriye Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Yardımcısı Fethi Yıldız da katıldı.

Bertolt Brecht tarafından iyi-kötü, mülkiyet ve sosyal alan gibi evrensel kavramlar üzerine kurulan, bir Çin efsanesine, Nazi Almanyası döneminde Hitler’in güçlerinin Gürcistan’ı kuşatmasına dayanan “Kafkas Tebeşir Çemberi”, yerel halk yaşıyor. Keçi yetiştirmeyi bırak Bu, çalışmayı reddetmek ve sonrası ile ilgili.

Didem Akın Açıl, Nihal Türksever Erten, Mehmet Eren Topçak, Faruk Oğur, Aykan Yılmaz, Volkan Yıldız, Uğur Serener, Sergen Bölük, Didem Hun Liman, İpek Zeramy ve Tulan Zeramy’nin yer aldığı oyunun yönetmenliğini Levent Aras yaptı.

Oyunun tasarımını Aytuğ Dereli, kostüm tasarımını Gökçe Şener, müziklerini Gürkan Çakıcı yaptı.

Oyunun müziğini Gökçe Gürçay, besteciliğini ise Mert Aksu üstlendi.

Oyuncuların performansıyla dikkat çeken oyunu izleyen Başkan Yardımcısı Fethi Yıldız, performansın sonunda kendilerini beğenen oyunculara çiçek verdi.

Kafkas Tebeşir Dairesi oyunu 13 Ekim Perşembe, 14 Ekim Cuma ve 15 Ekim Cumartesi günü saat 20:00’de Tayyare Kültür Merkezi’nde sahnelenecek.

Kaynak: AA / Sedat Gök – Kültür Sanat

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın