medyauzmani.com
Şahika Ercümen Türkiye rekoru kırdı – Özgün Fikirler

Şahika Ercümen Türkiye rekoru kırdı

Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu tarafından Antalya’nın Kaş ilçesinde bu yıl 4. kez düzenlenen ‘Kaş Diğer Dünya Kupası Serbest Dalış Şampiyonası’nın ikinci gününde, milli sporcu Şahika Ercümen 82 metreye ulaştı. . Bayanlar halatla halter takımına destek verdi, yüzmede 81 metre Türkiye rekorunu kırdı.

Kaş Diğer Serbest Dalış Dünya Kupası’nın son gününde 25’i kadın 67 sporcu mücadele etti. Hırvat Mirela Kardesevic, Kadınlar Sabit Ağırlık Paletsiz (CNF) kategorisinde 75 metre atlayarak birinci olurken, Kadresevic’in başarısı yeni bir dünya rekoru oldu. İspanya’dan Laia Sopena 46 metre atlayarak ikinci, İranlı 30 metre atlayan Samira Makalfard ise üçüncü oldu. Ağırlıksız paletsiz erkekler kategorisinde ise milli atlet Görkem Gedik 65 metre, milli atlet Mete Mordağ 64 metre ile ikinci, Alman Anthony Wagner 41 metre ile üçüncü oldu.

Bayanlar ağırlık klasmanında tek yarışmacı olan ve 35 metreye inen İranlı Samira Kanalfard birinciliği kazandı. Erkeklerde Kuveytli Yaooub Benjabo 74 metre, milli atlet Birol Özbek 57 metre ile ikinci, Alman Anthony Wagner 55 metrede üçüncü oldu.

Kadınlar Sabit Siklet Çift Palette (CET-BF) 78 metreye dalan İrena Vanova, ikinciliği 75 metreye dalan İtalyan Simona Auteri ve 63 metreye dalan milli atlet Yasemin Ulucan’a gitti. üçüncülük kazandı. Bu kategoride erkekler kategorisinde Polonyalı Matensz Malina 113 metre, Ummanlı Omar Al Ghailani 97 metrede ikinci, Lübnanlı Marck Bou Mansour ise 74 metre atladı.

“ŞAHİKA ERCÜMEN YENİ BİR TÜRKİYE REKORUNDA”

Ağırlığı destekleyen (FIM) bayanlar halat grubunda 90 metreye kadar atlamada Ukraynalı Kateryna Sadurska birinci, 82 metreye atlayan milli atlet Şahika Ercümen ikinci oldu. Milli sporcu yeni bir Türkiye rekorunun sahibi oldu. Üçüncülüğü ise 78,2 metre atlayan ABD’li Enchante Gallardo kazandı. Bu kategoride erkekler yüzmede 96 metre birinciliği İngiltere’den Tory George, 95 metrede Avusturya’dan Eugen Geottling ve 81 metre atlayan Polonyalı Piotr Blaszczak üçüncü oldu.

Kaş Diğer Dünya Kupası Serbest Dalış Şampiyonası’nda ilk üçe giren sporcular ödüllerini Kaş Cumhuriyet Sahası’nda düzenlenen törenle aldı. Madalyaları sporculara Türkiye Sualtı Federasyonu Teknik Komite Başkanı Levent Ucuz tarafından takdim edildi.

ŞAHİKA ERCÜMEN: HEDEFİM DÜNYA ŞAMPİYONASI’NDA YENİ ÜRÜNLER YARATMAK İÇİN ÜLKEMİ MADALYA KAZANMAK.

Uluslararası sporcu Şahika Ercümen, “Dünya Serbest Dalış Açıkhava Şampiyonası Pazartesi günü Kaş’ta başlayacak. Dünya Şampiyonası’ndan önce katıldığım yarışmada Türkiye rekoru kırdım. Mutluyum. Şimdi hedefim yeni bir rekora imza atmak. uluslararası yarışmada rekor kırıp ülkeme madalya getirelim. Bunu başarmaya çalışacağım” dedi. (DHA)

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın