https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Romanya’nın bu yılki GSYİH büyüme tahmini, kış tahminine kıyasla %4,3’ten %5’e yükseldi. - Özgün Fikirler
Anasayfa » Haber » Romanya’nın bu yılki GSYİH büyüme tahmini, kış tahminine kıyasla %4,3’ten %5’e yükseldi.

Romanya’nın bu yılki GSYİH büyüme tahmini, kış tahminine kıyasla %4,3’ten %5’e yükseldi.

Romanya Devlet Strateji ve Tahmin Komitesi (CNSP), 2021-2022’de biraz daha hızlı bir ekonomik toparlanma öngörerek orta vadeli ekonomik senaryoyu revize etti. Böylece CNSP, bu yıl için GSYİH büyüme tahminini kış tahminine göre %4,3’ten %5’e yükseltti. Maliye Konseyi Başkanı Daniel Daiano, Uluslararası Para Fonu’nda (IMF) Romanya’da bu yıl yüzde 6’lık bir ekonomik büyüme olasılığının altını çizerek yüzde 5-6’lık bir büyümeye işaret etti.


Kaynak: Ticaret Bakanlığı TR / Bucharest Business Consulting
Yasal uyarı: Bu içerikte yer alan bilgiler, resimler, tablolar, açıklama, yorum, analizler ve içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bir kişi veya kuruluşa özel profesyonel bilgi veya tavsiye sağlama amacı taşımaz. Tema olarak benzer olsa da her eser kendi koşullarından dolayı farklı tavırlar sergileyebilir. Bu nedenle, bu makalede belirtilen içerikten yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar vermeden önce bir uzmana danışmanız yararınıza olacaktır. Bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer her türlü içeriğin özel veya resmi makamlarca kullanılması sonucunda doğabilecek zarar ve ziyandan Muhasebe Haberler veya ilişkili kişi veya kurumlar sorumlu değildir. , gerçek veya tüzel kişi, kurum ve kuruluşlar.


Kaynak: İŞKUR Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

Diğer gönderilerimize göz at

Yorum yapın