medyauzmani.com
Putin, Kadirov’u Rusya’da Savunma Bakanı yapacak mı? – Özgün Fikirler

Putin, Kadirov’u Rusya’da Savunma Bakanı yapacak mı?

Ramazan Kadırov yaptığı konuşmada, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in bugün (5 Ekim) doğum günü için kendisini aradığını söyledi.

Kadirov, Putin’in doğum gününü kutladığını söyledi. “Albay Genel” görevine atandığını duyurdu.

“Albay Genel” Rütbe (General-polkovnik), Rus askeri sisteminde bir konumdur. Bu rütbe, üç yıldızlı elçilere verilen addır ve “Korgeneral” pozisyonuyla alakalı. Ama Rusya’da “Korgeneral” rütbenin iki yıldızı ve teğmen generali var “albay generali” onun sorumluluğu altındadır. “Albay Genel” Rütbenin üzerinde sadece iki pozisyon var. yüksek statüler “mareşal” ikinci iken “Genel Emirler” rütbe Bu rütbe general rütbesine benzer.


Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in Moskova’da düzenlediği basın toplantısında Çeçen lider Ramazan Kadırov gözyaşlarına boğuldu.

KADYROV SAVUNMA BAKANI OLACAK MI?

46 yaşındaki Kadirov’un bu kadar yüksek bir pozisyona yükselmesi çeşitli söylentilere yol açtı.

Kadirov, Temmuz 2020’de tümgeneralliğe, Mart 2022’de de korgeneralliğe terfi etti.

Özellikle Ukrayna’daki savaşta Kadırov’un önderliğindeki Çeçenlerin rolü Kadırov’un popülaritesini artırdı. Savaşın sadık bir destekçisi olan Kadırov, Rus hükümetindeki birçok kişiden eleştiri aldı.

Rusya lideri Putin’in Ukrayna’daki kaybın ardından üst düzey yetkilileri ve çok sayıda çalışanı eleştirdiği ve işten çıkardığı biliniyor. Bu yazıda, müdavimlerinden Kadırov’u cesaretlendireceği ve Kadırov’un güvenlik güçlerinde hızla yükseleceği söylendi.

Kadirov, Ukrayna’ya nükleer bomba ithal etmişti.

Bölgesel kaynaklar, Kadırov’un yükselişinin devam edeceğini söylerken, Putin’in kendisini savunma bakanı yapabileceği yönündeki spekülasyonları da aktarıyor.

“RUSYA HÜKÜMETİNDE GÜVENLİK KULLANIM ÇALIŞMASI”

Bazı Rus uzmanlara göre Kadirov, Rus hükümetinin güvenlik kanadını kontrol etmek istiyor.

Bunun için henüz erken olduğu düşünülse de özellikle Ukrayna’daki savaşta oynadığı rol ve Kremlin’deki diğer isimlerle ilgili iddialarından sonra Kadırov’un asıl amacının bu olduğu söyleniyor.

Benzer şekilde, Kadırov’un sadece Çeçenya’daki etki alanını genişletmek ve tüm Rusya’da bilgili bir figür olmak istediği söylendi.

Rusya Ukrayna’da başarısız olurken, Kremlin içindeki gerilimlerin artması bekleniyor.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın