medyauzmani.com
Profesyonel isim Halit Kıvanç son turuna veda etti – Özgün Fikirler

Profesyonel isim Halit Kıvanç son turuna veda etti

Spor Dalları 97 yaşında ölen medya aktivistlerinden biri Halit Kıvançson yolculuğunda veda etti. Zincirlikuyu Camii’nde düzenlenen cenaze törenine Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ, Orhan Gencebay, Ali Kırca, Selim Soydan, Fatih Altaylı, Erol Evgin, Demet AkbağÇok sayıda ünlü katıldı. patronun adı Halit KıvançCenaze namazının ardından Zincirlikuyu mezarlığına defnedildi.

KIRCA: ALFABETİN 29 NESİL VE 29 HARFİNE DOKUNUN

Etkinliğe katılan ünlüler haber spiker Ali Kırca, “Üzgünüm. Güzel bir hayat yaşadı. Hepimizin hayatına dokundu. Halit Kıvanç

EROL EVGİN: TÜRK HALKININ KALBİNDE FARKLI BİR YERİ VAR

Halit Kıvançile anılarını anlatan ünlü sanatçı Erol Evgin, “Uçağın ulu ağacı Halit kardeşimizdi. Sanat, Spor Dalları Dünyada ve Türk halkının kalbinde çok özel bir yeri vardı. Büyük bir kayıp. Birçok anımız var. Bana hatırlattı: ‘Sana ilk kez gösterdim.’ 2005 yılında Halit Kıvanç Gecesi yapmak istedik, saygın bir gece geçirmek istedik. Onu aradım, o sırada Bodrum’daydı. Halit Ağabey size bir gece yapalım deyince ‘Gelip katılacağım’ dedi. ‘Halit Abi sana bir gece yaparız’ deyince sustu. ‘Artık gözyaşlarımı tutuyorum, telefonu kapattığımda ağlayacağım’ dedi. Lütfi Kırdar Salonu’nda tüm sanatçıların katılımıyla harika bir gece geçirdik. Kendisine yıllarca teşekkür ettik. Nurlar içinde yatsın, yeri cennet olsun.

Ünlü sanatçı Demet Akbağ, “Benim için yeri ayrı, önemli bir yüz ve Türkiye’nin çok sevdiği bir insan. Hepimize hayırlı olsun. Onu bugün buradan çıkaracağız” dedi.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Yerel

Bu yazı İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup, Haberler.com tarafından herhangi bir müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan tüm yazılar web sitemizde hazırlandığı gibi otomatik olarak gönderilir. Bu nedenlerle resmi muhabiri İhlas Haber Ajansı’dır.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın