medyauzmani.com
“Pozitif enerjim takım için bir nimet” – Özgün Fikirler

“Pozitif enerjim takım için bir nimet”

Hırsları ve mücadeleleri ile dikkat çeken Trabzonsporlu futbolcu Siopis, bordo-mavili kulüp dergisine konuştu. Oyun stilini altı numara olarak nitelendiren Yunan oyuncu, “Son yıllarda gördüğünüz yeni oyunlarda kabul edilebilir oyunlar, bu tarzın değişmesi benim için iyi. Daha prestijli, altı numara, ve vücut yapısı iyi, ikinci topları kazanıyor.Son bahsettiğim oyunlarda ikinci topu kazanmak çok önemli.Güvenli paslar yapıyor, yani oyun stili ve altı temiz yol.İyi şeyler veriyor. kendisine ve ekibine.”

“Mutsuz bir oyuncu benimle bağlantı kurduğunda, enerji seviyesi yükselir”

Sahadaki arzusu ve mücadelesi ile ilgili olarak Siopis, “Kötü yanları olduğunu görmüyorum, sadece iyi yanları olduğunu görüyorum. İnsanlar genellikle maçın içinde neler olduğunu bildiğinden, maç dışında neler olup bittiğini pek göremezler. Bu pozitif enerji, pozitif tavır takım için çok önemli. Örneğin mutsuz bir oyuncu mutsuz bir oyuncuysa benimle iletişime geçtiğinde enerjisi artıyor. Bunun takım için bir nimet olduğunu düşünüyorum” dedi.

“Bende kendimi seviyorum”

Yunan futbolcu, sahadaki enerjisi ve arzusuyla ilgili olarak, “İlk maçımı hatırlıyorum, taraftarların beni nasıl karşıladığını hatırlıyorum. Sahaya da çok enerji verdim. Ben de taraftar olsaydım çok isterdim. kendini ve takımını sahaya vermiş bir oyuncu.Taraftarlarımıza gelince, onlar beni sevdikleri kadar ben de onları seviyorum.”

“Türk yemekleri ile Yunan yemekleri aynı”

Trabzon ve kültürüyle ilgili görüşlerini açıklayan Siopis, “Yemekleri çok büyük diyebilirim. Yunan yemekleri zaten Türk yemeklerine benziyor ve bazılarının isimleri aynı. Şehre gelirsek tabiki giderim. Dışarıya, şehrin merkezine gidiyorum. Kırlara, dağlara gidiyorum ve her şey çok benzer. Buradaymışım gibi hissediyorum.”

“Trabzonlu gibi hissettim”

Yunan oyuncu geçen sezonki yarışla ilgili olarak, “Çok ilginçti. İleride çocuklarıma anlatacağım çok ilginçti. Duygularıma gelince, şunu söylemeliyim ki kendimi Trabzonlu gibi hissettim. Bütün bu kutlamalarda Trabzonluymuşum gibi onun bir parçası oldum.Birkaç yıl sonra kazanan bir turnuvanın parçası gibi hissettim.Biz böyle bir takımdık; İlk oyuncudan son oyuncuya kadar hepimiz. Amacı aynıydı. Herkes her gün denedi. Sanırım sorduğun sorunun cevabı bu.”

“Bakasetalar benim için çok önemli”

Takım arkadaşı Bakasetaş’ın kariyerinde çok önemli bir yere sahip olduğunu anlatan 28 yaşındaki oyuncu, “Bakasetaş’ın kariyerimde çok önemli bir yeri var. Çünkü saha dışında da hayatımda da yeri var. Yurtdışında olmak. Benim için yaptığı her şey arkadaşlıktan öte, şanslıyım ki ona sahip olduğum için. Çünkü spor dışında yaptığı her şey benim için çok önemli. Değişim hakkında söyleyeceklerim yemekle aynı şey değil. ama birçok yönden benziyoruz. Kültür, yemek, aynı çılgın insanlar, tutku, futbol izlemeyi seviyorum. Bu yüzden Yunan oyuncular Türkiye’ye gelip burada futbol oynamayı seviyor. Çünkü geçiş sürecini hızlı bir şekilde geçirebiliyorlar.” dedi.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın