medyauzmani.com
Pet şişeden kase nasıl yapılır? – Özgün Fikirler

Pet şişeden kase nasıl yapılır?

Plastik şişeden saksı yapma fikrine ne dersiniz? Plastik şişeleri çöpe atmamak ve içinden dekoratif objeler çıkartmamak çok kolay. Dilerseniz mutfağınızda taze kullanacağınız nane, biber veya fesleğen yetiştirebilirsiniz. Fazla alanınız yoksa endişelenmeyin. Plastik şişelerden saksı yapımı sayesinde küçük evlerde bile yemyeşil alanlar yaratabilirsiniz.

Plastik şişelerden saksı yapmak çok ilginç bir hobi… Sonuçlar harika! Her renk ve boyuttaki plastik şişeleri kullanarak bu aktiviteyi yapabilirsiniz. Plastik şişe saksı fikirleri ile evinize, bahçenize veya terasınıza yepyeni bir hava katabilirsiniz. Birbirinden farklı saksıları tasarlarken çok eğleneceksiniz.

Plastik şişelerden çömlek yapma etkinliğini çocuklarınızla birlikte yapabilirsiniz. Bu sayede mevcut eşyaları değerlendirebilmelerine katkı sağlamış olursunuz. Plastik şişeleri saksıya çeviren çocuklara doğal yaşamın değerini bitkilerle temas ederek anlatmak mümkün. Eviniz ne kadar küçük olursa olsun, istediğiniz bitkileri evinizde yetiştirme imkanına sahip olacaksınız.

Şimdi lafı fazla uzatmadan tencereleri yapmaya başlayalım!

Dersler

  • şişe
  • Çok amaçlı bıçak veya makas
  • IP
  • Toprak
  • Fabrika

pet şişeden kase yapımı

1. Plastik şişeyi ortasından keserek başlayın. Kestiğiniz parçaların estetiğine uymaya özen gösterin.

2. Bitki toprağını plastik şişenin kesilmiş kısmından doldurun. Şişe kapağının kapalı olduğundan emin olun.

3. Bitkileri saksılarından çıkarın ve nazikçe plastik şişenin kabına koyun.

pet şişeden saksı yapımı

4. Bitkilerin gövdelerini kaplayacak şekilde toprak ekleyin.

5. Almış olduğunuz dekorasyon ürününü dikey veya yatay olarak kullanabilirsiniz. İp yardımı ile bağladığınız saksıyı istediğiniz yere asabilirsiniz.

Saksıları geri dönüştürün

Sen yaptın!

Satın almak güzel, ama daha da değerli kılıyor. El emeğinizi zamanınızla harmanlarken bu eğlenceli çaba ile yaratıcı sonuçlar elde edebilirsiniz. Bir veya birden fazla plastik şişe ile yaşam alanlarınıza yeni bir bakış açısı getirmek çok kolay. Üstelik bunu bu kadar az malzemeyle yapabilmek bir zevk! Bu hafta sonunu plastik şişelerden saksı yapımına ayırarak çok eğlenebileceğinizi düşünüyoruz.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın