https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Periyodik maluliyet raporları, maluliyet aylığından faydalanmak için 1 Eylül 2021 tarihine kadar geçerlidir. - Özgün Fikirler
Anasayfa » Haber » Periyodik maluliyet raporları, maluliyet aylığından faydalanmak için 1 Eylül 2021 tarihine kadar geçerlidir.

Periyodik maluliyet raporları, maluliyet aylığından faydalanmak için 1 Eylül 2021 tarihine kadar geçerlidir.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, periyodik engelli raporu alan vatandaşların COVID-19 tedbirleri kapsamında evde bakım yardımı ve engelli aylığı alma sürelerinin uzatıldığını duyurdu. Bakan Selçuk, “Kalıcı maluliyet raporları 1 Eylül 2021 tarihine kadar geçerli sayılacaktır” dedi.

Vatandaşların mümkün olduğunca kalabalık ortamlardan uzak durmaları için alınan tedbirlerin koronavirüse karşı alınan tedbirler kapsamında olduğunu vurgulayan Selçuk, “Evde bakım yardımı ile malul aylığından yararlanan engelliler, yenilemek zorundadır. raporun geçerlilik süresi dolan Sağlık Kurulu raporları, Ancak artan COVID-19 vaka sayısı ve vaka yoğunluğu nedeniyle özel ihtiyaç sahibi insanlarımıza sunduğumuz hizmetlerde herhangi bir aksama yaşanmaması adına sağlıkçılar, 1 Ocak 2020 tarihi itibariyle süresi dolan veya dolacak olan ve raporları yenilenmeyen engelli raporu bulunan vatandaşlar, 1 Eylül 2021 tarihine kadar Evde Bakım Yardımı ile aylıklarını alabilecekler” dedi. Almaya devam edecekler.”

Selçuk, evde bakım yardımı alan yaklaşık 535 bin, engelli yaklaşık 800 bin kişinin mağdur olmaması için eylül ayına kadar raporlarının yenilenmesi gerektiğini vurguladı.


Kaynak: Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı TC
Yasal uyarı: Bu içerikte yer alan bilgiler, resimler, tablolar, açıklama, yorum, analizler ve içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bir kişi veya kuruluşa özel profesyonel bilgi veya tavsiye sağlama amacı taşımaz. Tema olarak benzer olsa da her eser kendi koşullarından dolayı farklı tavırlar sergileyebilir. Bu nedenle, bu makalede belirtilen içerikten yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar vermeden önce bir uzmana danışmanız yararınıza olacaktır. Bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer her türlü içeriğin özel veya resmi makamlarca kullanılması sonucunda doğabilecek zarar ve ziyandan Muhasebe Haberler veya ilişkili kişi veya kurumlar sorumlu değildir. , gerçek veya tüzel kişi, kurum ve kuruluşlar.


Kaynak: İŞKUR Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

Diğer gönderilerimize göz at

Yorum yapın