medyauzmani.com
Pencere temizleme suyunun hazırlanması: doğal formüller – Özgün Fikirler

Pencere temizleme suyunun hazırlanması: doğal formüller

Cam temizliği ve her şey Havva sıralama En çok talep gören eserlerinden biridir. Özellikle yüksek katlarda oturuyorsanız veya evinizin her tarafı camla kaplıysa camı temizlemek gözünüzde daha da büyüyecektir. Peki, camı temizlemenin kolay bir yolu yok mu? Endişelenme, elbette var. İşin püf noktası, suyu silmek için bardağı hazırlama aşamasındadır. Cam temizleme suyu kiri çözüp kolayca temizleyebilirse işiniz çok daha kolay olacaktır. Hazır silecek suyu kullanmak istemiyor, evde doğal yöntemlerle çevre ve insan sağlığını tehdit etmeyen cam temizleme suyu hazırlamak için formüller arıyorsanız bu yazı tam size göre. İşte amonyak ve ağır kimyasal temizlik maddeleri kullanmak yerine kendiniz hazırlayabileceğiniz etkili ve doğal karışımlar.

Beyaz sirke ve sıcak su ile cam temizleme suyu hazırlayın

Beyaz sirkenin mucizevi etkilerini henüz bilmiyorsanız bir an önce öğrenmelisiniz. Asetik asit içerir. Bu onu çok güçlü bir dezenfektan yapar. Cam ve pencere temizliğinde doğal ve zararsız ürünler kullanmak istiyorsanız; Sprey şişesine 1/3 beyaz sirke koyun, kalanını sıcak suyla karıştırın ve camlara püskürtün. Önce nemli bir sünger veya bezle ovarak silin, ardından kurulayın. Reçine veya yağ gibi inatçı lekeler varsa, aynı oranda un ve tuzu beyaz sirke ile macun kıvamına gelene kadar karıştırın. Bu karışımla lekeleri iyice ovalayın. Lekeler kaybolduğunda, ılık su ve süngerle durulayın ve kurulayın.

önemli uyarı! Beyaz sirke mermer tezgahlarda, döküm eşyalarda, alüminyum ve cilalı ahşap yüzeylerde kullanılmamalıdır. Ayrıca ağartıcı ve tuz gibi kimyasallarla birlikte kullanılmamalıdır.

Limon suyu ve ılık su ile cam temizleme suyu hazırlayın

Limon temizliğin birçok alanında kullanılmaktadır. Limon da sirke gibi asit içeren bir yapıya sahip olduğu için antiseptik bir özelliğe sahiptir. Bir limonun suyunu sprey şişesine koyup ılık suyla karıştırdıktan sonra camlarınıza uygulayabilirsiniz. Farklı bir yöntem olarak limon ve tuzu karıştırarak kullanabilirsiniz. Her iki kombinasyon da iyi çalışacaktır. Limon da sirke gibi mermer ve benzeri hassas zeminlerde kullanılmamalıdır.

Arap sabunu ve karbonat ile cam yıkama suyu hazırlamak

Sabunlu su ve kabartma tozu kombinasyonu, pencereleri ve pervazları temizlemek ve cilalamak için çok iyi bir karışım oluşturur. Bu ikili aynı zamanda sert cam lekelerinde işinizi çok kolaylaştırıyor. Tek yapmanız gereken bir bardak sabunu sıcak suda eritip 250 gram eklemek. Karbonatı ekleyin ve karıştırın. Camları bu karışımla ovaladıktan sonra tüy bırakmayan bir bez veya gazete ile son dokunuşlarınızı yapın. Pencere pervazlarınızın ve pencerelerinizin ne kadar temiz ve pırıl pırıl olduğuna inanamayacaksınız.

Pencere temizleme soda suyu hazırlayın

Özellikle buzdolabı rafları gibi yiyeceklerin bulunduğu alanlarda cam temizliğinde kimyasal katkı maddeleri kullanmak yerine soda kullanarak sağlığınızı riske atmamak doğru bir karar olacaktır. Sodanın temizlenmesi kolaydır ve yağlara uygulandığında antiseptik etkiye sahiptir. Bu nedenle karbonatlı suyu başka bir madde ile karıştırmadan tek başına kullanın. Pencere camını temizlerken de aynı şekilde püskürterek ve kurutarak kullanabilirsiniz.

Su ve gliserin ile cam temizleme suyu hazırlayın

Son zamanlarda oldukça popüler olan silikon içerikli cam temizleyicileri duymuşsunuzdur. Daha çok araba camlarında kullanılan bu ürünler, su tutmama yani su kaydırma özelliğine sahip olup, buhar ve yağmurdan kaynaklanan kirliliği önleyen ürünlerdir. Aynı özelliği evde yapacağınız basit bir karışımla da elde edebilirsiniz. bir kovada 3-4 litre su ekleyin. İçine 7-8 damla gliserin damlatın ve hazırladığınız su ile camlarınızı temizleyin. Bu sayede bardaklar nemlendirici özelliğini kaybederek suya ve kire karşı daha dayanıklı hale gelir. Ayrıca camlardaki kiri temizledikten ve temizledikten sonra kullanmadığınız bir naylon çorabın üzerine birkaç damla gliserin damlatarak camların yüzeyinin ıslanmamasını sağlayabilirsiniz.

Kapılar, duşakabinler, cam sehpalar ve sehpalar gibi evinizde farklı cam yüzeyler için de tüm karışımları kullanabilirsiniz. Pencere temizliğinde pencereler geniş ve çok yüksekse ulaşamadığınız pencereler için uzun saplı temizleme fırçaları kullanabilir ya da bu iş için profesyonel firmalardan yardım alarak temizleyebilirsiniz. Lütfen hayatınızı riske atmayın.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın