medyauzmani.com
Patlayabilen 3 Web 3.0 Coin! – Özgün Fikirler

Patlayabilen 3 Web 3.0 Coin!

Web3 olarak adlandırılan internetin yeni çağı, Web2 olarak adlandırılan mevcut internetimizin yerini almayı hedefliyor. Web3’te sosyal ağ, para, oyunlar ve etkinlikler gibi şeyler; bölgeselciliğe karşı geri adım atmayı planlıyorlar. Ayrıca, bazı İnternet 3.0 para projeleri yükselişte.

Uzmanlar bu jeton 3.0 projesine ilgi gösteriyor

Web3’ün sektör için mevcut değeriyle ilgili yakın tarihli bir Vantage Pazar Araştırması raporu 3 milyar doların altında. Ancak aynı rapor, 2028 yılına kadar yaklaşık 23 milyar dolara ulaşabileceğini söylüyor. Bu, yüzde 700’den fazla bir artış. Peki yatırımcılar bu fırsattan nasıl yararlanabilir? Danışmanlık devi Motley Fool’un analistleri, Web3’ün gelecekteki büyümesini destekleme rolü olan üç kripto para seçti: Ethereum (ETH), Polygon (MATIC) ve Arweave (AR).

Ethereum yavaş yavaş Web3’ün temeli haline geliyor. Aslında, Ethereum olmadan Web3’ün imkanı yoktur. Geliştiriciler, akıllı sözleşmeleriyle, üçüncü taraf uygulamaları değiştirmek için yerleşik uygulamaları (dApp’ler) düzenleyebilir ve kullanıcı verilerinin entegrasyon olmadan uygulamalar arasında sorunsuz bir şekilde akmasına olanak tanır. Solana ve Cardano gibi blok zincirlere dayalı başka akıllı blok zincirleri de var. Bununla birlikte, Ethereum en yaygın kullanılan blok zincirlerinden biri olarak zirveye yükseldi.

Popülerliği birçok Web3 kullanım örneğine yol açmıştır. Web2 için JavaScript veya HTML’ye benzer şekilde, Ethereum’u Web3’ün çalışmasına izin veren katman veya kod olarak düşünmek faydalı olabilir. Web3 ile ilgilenen herhangi bir tüccar, portföylerinde belirli bir miktarda ETH olduğundan emin olmalıdır.

Poligon, web3 alanı için de önemlidir

Bu ağ, yeni İnternet çağı ilerledikçe kendisini bir Web3 güç merkezi olarak konumlandırıyor. Poligon benzersizdir çünkü Ethereum’un zayıf yönleri üzerine kuruludur. kriptokoin.com Söylediğimiz gibi, Polygon’un teknolojisi, olayları bir kuruştan daha az bir fiyata yıldırım hızında çalıştırır. Blockchain’in bir “Web3 altyapısı” olması için “ölçeklenebilirlik, güvenlik ve Ethereum uyumluluğu” olması gerekir.

Depolama hizmeti: Aweave (AR)

Son olarak, Aweave. Verilerle dolu bir dünyada, bu verilerin bir yuvaya ihtiyacı var. Aweave, bilgileri sonsuza kadar saklamanın basit bir yolunu sağlamak için Blockchain teknolojisini kullanan bir veri depolama çözümüdür. Aweave’in en iyi yanı, verileri yöneten merkezi bir denetleyici olmamasıdır. Veriler Blockchain’e girdikten sonra kimse verileri değiştiremez. Ayrıca, Aweave akıllı sözleşmeleri destekler. Bu, Web3 geliştiricilerinin dApp’leri Arweave’in Blockchain’inden gelen verileri kullanacak şekilde uyarlayabileceği anlamına gelir.

Web3 politikasına göre, bu bilgiler anonim olduğu için kâr amaçlı kullanılamaz. Blok zincirinde güvenli olduğu için asla değiştirilemez. Aweave Blockchain’de veri depolamak için kullanıcıların depolama ve AR belirteçleri satın alması gerekir. Buradaki fikir, Aweave ağı ve Web3 büyüdükçe veri depolamayı desteklemektir. Bu nedenle, talep arttıkça AR koinlerinin fiyatı da artar.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın