medyauzmani.com
Parlamento, üç aylık bir aradan sonra bugün açılıyor! İlk ele alınması gereken konu sosyal güvenlik mevzuatıdır. – Özgün Fikirler

Parlamento, üç aylık bir aradan sonra bugün açılıyor! İlk ele alınması gereken konu sosyal güvenlik mevzuatıdır.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN GENEL KURUL’DA OLACAK

2 YIL İÇİNDE DEĞİŞTİRİLECEK

Meclis Başkanı tarafından yasama yılının açılışında geleneksel olarak verilen akşam töreni, pandemi nedeniyle iki yıl sonra yeniden yapılacak. Parlamento’da Parlamento’daki resepsiyon saat 19.00’da gerçekleşecek.

BİRİNCİ BÖLÜM SOSYAL MEDYA YÖNETMELİĞİ HAKKINDA DÜŞÜNCELER

Konvansiyon, tarihinde ilk kez bir ilke imza atarak anayasanın 6. yılına aynı anda girecek. Salı günü saat 15.00’te çalışmalarına başlayacak olan Genel Kurul’u yoğun bir program bekliyor. İlk tartışılacak yasa, hükümet ile muhalefet arasında tartışmalara yol açacak olan sosyal hukuk olacak. Ardından bütçe onaylanmak üzere Bakanlar Kurulu’na sunulacak. Teklifle Kredi Yurtlar Kurumu’ndaki kredi faiz oranı kaldırılacak. 2 lira ve altındaki telefon, doğalgaz ve elektrik borçları iptal edilecek. Mali yönetim şirketlerine gönderilen 2.500 liraya kadar olan krediler hükümet tarafından ele alınacak. Korumalı Mevduat Sistemi (KKM) bir yıl daha uzatılacak. Şirketlerin çalışanlarına bin liraya kadar verecekleri elektrik ve gaz bedelleri vergiden muaf tutulacak. Çalışanlara verilen yemek yardımı artık vergi muafiyetine dahil edilecek.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın