medyauzmani.com
Özdağ: Eleştirmenler bizi tekrar ediyor – Özgün Fikirler

Özdağ: Eleştirmenler bizi tekrar ediyor

Türk Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, “Ekonomiye yönelik sunduğumuz programların birçoğu popüler muhalefet partileri tarafından tekrarlanıyor gibi görünüyor, bunu gülerek görüyoruz” dedi. dedi.

İzmir’de basınla görüşen Özdağ, 14 aydır partide olmasına rağmen yakında Türk siyasetinden ayrılacağını söyledi.

“TARTTIĞIMIZ TAVSİYELERİ TEKRARLAMAYI DURDURUN”

Zafer Partisi’nin hükümetler ve muhalefet partileri kurduğunu savunan Özdağ, şunları kaydetti: “Yalnızca Suriye meselesinde değil… Hükümetin ve muhalefetin kırsaldaki okulları yeniden açmak istediğini doğruladık. Görünüşe göre finansal programlarımızın çoğu popüler muhalefet partileri tarafından kopyalanıyor ve biz buna gülümseyerek bakıyoruz. Türk halkının gözünde tatmin edici değiller. dedi.

6 partili tablonun cumhurbaşkanlığı adayı seçimiyle çeliştiğini söyleyen Özdağ, Mansur Yavaş’ı seçmek için 6 partili tabloyu aradığını söyledi. Özdağ konuşmasına şöyle devam etti:

“O günden bugüne Mansur Yavaş’ın atanmasıyla ilgili bir gelişme olmadı ve CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun 6. masanın onayı olmadan aday olmaya hazır olduğunu tüm Türk halkı gördü. bu tutkunun sebebi bu tutku.Kılıçdaroğlu Türkiye’ye iyilik yapmak istiyorsa artık aramaktan vazgeçip Mansur Bey’in seçilmesine destek vermeli.Bu Türkiye’ye yarayacak ve çok çekişmeye başlayan 6’lı masayı alt üst edecek. Türkiye’de ilk kez bir çözüm bulma fırsatı.”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun cumhurbaşkanı adayı olması halinde kendisiyle anlaşacak siyasi partilerin başka bir aday seçeceğini anlatan Özdağ, işbirliğinin birçok yolu olduğunu ve bu toplantıların yapılmasını faydalı gördüğünü söyledi.

“AHMET’İN YAPACAĞI EN İYİ HİZMET TASARRUF YAPMAKTIR”

Bir muhabirin Ahmet Davutoğlu’nun aday gösterilip gösterilmeyeceği sorusuna Özdağ, şunları söyledi: “Ahmet’in Türkiye’de yapabileceği en iyi şey emekli olup köşesine kitap yazmak. Üstelik partisinin de kendisinin de kamuoyu önünde verecek bir cevabı yok. Şu anda Mansur Yavaş’ın Gelecek Partisi’nde daha fazla oy alacağından eminim. Karargah ondan daha fazla.” o cevapladı.

kaynak: AA

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın