medyauzmani.com
Oyun bu yıl tarihinin en başarılı sezonunu geçirdi. – Özgün Fikirler

Oyun bu yıl tarihinin en başarılı sezonunu geçirdi.

Çintimar, AA muhabiri için sporun 2022’deki başarılarını değerlendirdi.

Bu yıl birçok ülkede birçok organizasyona katıldığını anlatan Çintimar, yarışmada çok başarılı olduğunu söyledi.

Oyunun bu yıl yükselişte olduğunu vurgulayan Çintimar, şöyle devam etti:

“Bu yıl tarihi olaylarla dolu bir yıl oldu. Puan ve derece açısından maçın en önemli yıllarından biriydi. Önümüzdeki kış ve yaz ile birlikte, güven adımları ve ürünlerimizden yetiştirdiğimiz çocuklar ile Paris 2024 Olimpiyat Oyunları’na doğru ilerlediğimizi görüyoruz. Bunun için sporcuların ailesine teşekkür etmek istiyorum. Allah’ın izniyle Türk sporcular olarak 2024’te altın madalyayı alacak kuruluş olacağız. “

Sporcu ekibinin Akdeniz Oyunları tarihinde ilk kez 7 altın madalya kazandığını vurgulayan Çintimar, şunları kaydetti:

“Daha sonra Konya’da düzenlenen İslami Dayanışma Oyunları’na katıldık. En iyi sporcularımızın hemen hepsi madalya aldı. Altın madalya sıralamasında da ülkemizi çok iyi temsil ettik. Ardından Avrupa Oyunları’na gittik. altın, gümüş ve bronz madalya aldık.Sporcular takımı olarak yedi farklı disiplinin yer aldığı grupta birincilik elde ettik.Sporcular takımı olarak yedi madalya arasından üç madalya kazandık.Bu bizim testimizdi. Avrupa’da bizim için ve burada iyi bir galibiyet aldığımızı söyleyebilirim.”

Türkiye’nin Dünya Gençler Şampiyonası tarihinde 5 madalya kazandığını anlatan Çintimar, “Bu yıl bir kategoride 4 madalya kazandık. Atletizmde bu yıl bizim için son oldu.” dedi.

Çintimar, her zaman yanında olan Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na ve tüm spor camiasına teşekkür etti.

“2024 inşaattan getirdiğimiz çocuklar için hasat zamanı olacak”

İnşaat çalışmalarının hız kesmeden devam ettiğini belirten Fatih Çintimar, şunları kaydetti:

“Sporda altyapınız çok iyiyse devam edeceğine dair bir tablodur. Şu anda A Milli Takımımızda 6 sporcumuz 25 yaş üstü. Geri kalan oyuncularımız genç. Bu altyapı bizim” Yaptığımız işlerden dolayı kazandığımız sporculardan oluşan takım son 5 yıldır bölge, bölge ve kulüplerde görev yapıyoruz.Buradan taşınmak Allah’ın izniyle hızlı ve hızlı bir iş getirir diye düşünüyorum. İnşaatta getirdiğimiz çocuklar için 2024 hasat zamanı olacak.Türk sporunun geldiği zamana kadar her başarıyı Allah vermiştir.Bize bir olimpiyat altın madalyası uzağında olduğumuza inanıyoruz. 2024.”

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın