medyauzmani.com
Ormanya Doğal Yaşam Parkı gezi rehberi – Özgün Fikirler

Ormanya Doğal Yaşam Parkı gezi rehberi

Ormanya Doğal Yaşam Parkı nerede? Ormanya giriş ücretleri ve ziyaret saatleri nedir? Peki Ormanya’da neler var, neler göreceksiniz?

UrmaniaSon yıllarda en çok ziyaret edilen parklardan biridir. Gerekli Bir birey Yanına turlar ile Ormanya’ya gidenler doğayla baş başa vakit geçirirler. Kocaeli sitemizde yer alan Ormania Doğal Yaşam ParkıHer yaş grubuna uygun seçeneklere sahiptir.

Siz de kendinizi güzel doğaya bırakmak için, hobbit evlerinde Masallar diyarının kapısını aralamak istemez misin? Ormanya’da tam bir gün geçirmek mümkün. Bitişik, yanında Günün sonunda bol oksijen ve huzurun garantisi var.

tamam Urmania nerede ve nasıl? Toplu taşıma Gönderilen? Urmania Giriş Ücretli mi? ziyaret saatleri neden? Ormanya’yı ziyaret ederken neler göreceksiniz? Tüm cevapları Ormanya Doğal Yaşam Parkı gezi rehberimizde bulacaksınız.

Urmania nerede? | Ormanya’ya Ulaşım

Urmanya, Kocaeli şehrimiz Kartepe ilçede uzun alan konumlanmış. Sapanca GölüKuzeybatısında yer almaktadır. UrmaniaGöl kıyısına çok yakındır. İstanbulyaklaşık 120 kilometre uzaklıkta Ankarayaklaşık 300 km Pazar140 km uzaklıktaSakaryaVe EskişehirVe DozgeVe bölücüVe Yalova Türkiye gibi şehir merkezlerine yakın olan Ormania, tüm bu şehirlerden ziyaretçi ağırlamaktadır.

Urmania Kadın için Tıklamak…

Ormanya’ya Toplu taşıma Bu çok kolay. Hem minivanlar hem de tur otobüsleri için yol sıkıntısı yok. diyelimki Kocaeli merkezden bir minibüse bineceksiniz, Ormania’dan da bir minibüs geliyor. Ormanya’ya 281 ve 287 numaralı otobüslerle ulaşabilirsiniz.

Dahası Kirazlıyayla ile Ormanya arasında Ücretsiz gidiş-dönüş uçuşlar Ayrıca birde şu var. Kirazlıyayla’dan hareket eden loop otomobil, istasyonlardan yolcu alarak Ormanya’ya varıyor. Ama istasyonlarda yolcu indirmiyor. Daha detaylı bilgi için linke tıklayın.

Ormanya ziyaret saatleri ve giriş ücretleri

Hemen Ormanya Doğal Yaşam Parkı’nı tanımlayalım Bedava. yani hayır giriş ücreti ödemezsin.

Urmanya, pazartesi hariç diğer günler Açık. yaz ve kış ziyaret saatleri değişiyor. yaz dönemi 09:00’da açılır ve akşam 20:00’de kapanır. kış dönemi Öte yandan sabah 09:00’da açılıyor ama 17:00’de kapanıyor.

Ormanya hakkında genel bilgiler

Özet Urmanya, Ad Soyad Ormania Doğal Yaşam Parkı burada…

Son yıllarda en çok ziyaret edilen yerlerden biridir. Kocaeli Yılın Kartepe sınırda bulunan UrmaniaYoğun şehir hayatından bir günlüğüne de olsa uzaklaşmak isteyenler için harika bir alternatif haline geldi. Çocuklu aileler için eğitici ve eğlenceli bir ortam sağlar. özellikle İtibaren hobbit evleri 7’den 70’e herkesin ilgisini çekiyor.

Kocaeli denilince akla elbette hep geliyor. sanayi vardı. en sonunda Kocaeli Türkiye’nin en büyük sanayi şehirlerinden biridir. Fakat Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, kentin doğal kimliğini ortaya çıkarmak için bu harika projeyi hayata geçirdi. Şehrin zengin doğasını, florasını ve faunasını ortaya çıkarın proje urmania 2014 yılında uygulandı.

Urmania iki bin dönüm Bir boşlukta yaratılmıştır. Bu özellik ile dünyada üçüncüVe Avrupa’nın en büyük doğal yaşam alanı Modern çizgiler bahçenin doğal yaşam alanlarına uygulanmış kadar başarılı olmayı başarmıştır. Bitki ve hayvanların doğal ortamlarında daha iyi korunduğunu görmek sevindirici. Ziyaretçilerin ihtiyaç ve beklentileri doğrultusunda özenli çalışmalar yapılmıştır. yapacağız Parka girdiğinizde her türlü konforu buluyorsunuz. Tabi ki bol oksijen, yemyeşil doğa, flora ve fauna kalan en büyük kar…

Ormania Doğal Yaşam Parkı 12 bölgeden dan oluşuyor: çocuk hayvanat bahçesiVe Eğlence alanıVe doğal parklarVe Ata binmekVe Yaban hayatı alanıVe vahşi hayvanlar Kurtarma ve Rehabilitasyon MerkeziVe kuş gözlem alanıVe balıkçılık sporuVe kamp alanıVe OrmanköyVe doğa okulu E sergi salonu.

Ayrıca Romanya’da 5 yürüyüş parkuru Var olan. Yürüyüş parkurları toplam 18 kilometre. Yükseklik derecesine göre değişiyor. örneğin daha kısa o sarı parça3 km yürüme mesafesindedir. Turuncu Parça 4 km, yeşil yol 5 km, mavi bir yol 6 km Fa uzun o kırmızı iz 8 km uzaklıktadır. İşte seçim sizin. Yürümeyi seviyorsanız ve bolca zamanınız varsa Red Park tam size göre.

Ormanda yeme ve içmeVe TuvaletVe cami Birçok alternatifin sunulduğu bahçe gibi tesisler 6-18 yaş grubu Çocuklar ve gençler için Ücretsiz ata binmek Eğitim verilmektedir. diyelimki Evcil hayvanınızla Ormanya’ya geldiniz; Bu durumda evcil hayvanınızın girmesine izin verin. Yasaklı. Fakat iyi haberler Evcil hayvanın”Evcil Hayvan Oteli“Arkanızda ne bırakabilirsiniz? Rahatça seyahat edebilirsiniz ve evcil hayvanınız emin ellerde. Bu detayların düşünülmesi gerçekten etkileyici.

Ormanın girişinde 2 park yeri Ayrıca belirteyim. Tek kişilik park ücreti Kocaelispordiğerine git Özel iş için. Otopark ücreti sadece 10 TL’dir. (fiyat yıllık bazda artabilir)

Ormanya Doğal Yaşam Alanı her geçen gün ziyaretçi sayısını artırmaktadır. Yılda kişi sayısı milyonlar için Daha da artacak gibi. Ormanya’da bir gün geçirmenizi öneririm. İnan bana, mutlu günler seni kucaklayacak.

Ormanya Doğal Yaşam Parkı içinde neler var? Ne göreceksin?

Ormanda 12 alan var. İşte genel olarak göreceğiniz şeylerin bir listesi.

1. Ormanköy – Hobbit Evleri

hobbit evleri Kesinlikle en heyecan verici yerlerden biri. Harika bir dünyaya girmeye ne dersiniz? Bu küçük evler meşe ağaçlarının gölgesinde dekor çok yapıldı. yapacağız İçeri giremez veya kalamazsınız. Evlerin önünde sıraya giren fotoğrafçıları görüyorsunuz.

Hayatımızdaki HobbitYüzüklerin Efendisifilme girdi.” Son yıllarda kurgusal ve kurgusal bir ırk olarak karşımıza çıkan Hobbitler hakkında, Araştırma Tam tersini söylüyor. Hobbitlerin gerçekten yaşadığını iddia eden bilim adamları da var. Bu yaklaşık 100 cm uzunluğundadır. küçük insanlar Gerçekten yaşayıp yaşamadığını bilmiyorum, şüphesiz bilim adamları karar verecek. Fakat Ormandaki Hobbit evleri sizi o kadar çok gülümsetiyor ki, hobbit yaşasa da yaşamasa da takılıp kalmak istemiyorsunuz. harika bir hikayede Kendine bir yer bulmaya çalışıyorsun.

Küçük evlerin pencereleri ve kapıları vardır. Küçük bir gölet, bir değirmen ve mantarlar… Rüya FabrikaÖnünüzde durup hayal kurmak için can atıyorsunuz. Burası yemyeşil doğanın içine gizlenmiş nazik bir cennet gibi…

Ormanköy-Hobit evlerinde “Jamunya; rüya araziFilm çekildi. 2020’de vizyona girdi. Jamunya Filme BKM “Güldüy Güldüy Show” ekibinin çocukları katıldı. Filmin konusu çok dokunaklıydı. Hobbit evlerinin bulunduğu bu alanda çeşitli ateş süslemeleri yapılmıştır. filmi izlemenizi tavsiye ederim.

Hobbit Evleri, Ormanköy gezinizde en akılda kalan mekanlar arasında yer alacaktır.

2. Çocuk hayvanat bahçesi

Çocukların en çok ilgi gösterdiği alanlardan biridir. içeri Toplamda 67 farklı türden 760’tan fazla hayvan var. Çocuklar için bu eğlenceli ve eğitici alan yetişkinler için de eğlencelidir. Çocuk hayvanat bahçesinin içinde kafeterya Ayrıca mevcut.

3. Yaban hayatı alanı

Bu bölgede vahşi hayvanları doğal ortamlarında görebilirsiniz. Geyik, vahşi at, alageyik, kızıl geyik ve kızıl geyik gibi türleri vardır. Doğada 150’den fazla vahşi hayvanın da enfekte olduğu bir yerde yontulmuş hayvanlar Ayrıca birde şu var. Burada hayvanları beslemeye çalışan ziyaretçileri görebilirsiniz. Fakat Bu doğru değil, personel özellikle sizi beslemeye karşı uyarıyor.

4. Doğa Okulu

doğa okulu Çok dikkatli düşünülmüş harika bir proje. Burada çocuklar yere basıyor. Sebze ve meyve yetiştirmeyi öğrenin. Birçok farklı programın uygulandığı Doğa Okulu’nda çeşitli eğitimler verilmektedir. Bu, doğal yaşamı gözlemleme ve uygulama şansına sahip olmak isteyenler için harika bir fırsat.

5. Kuş gözlem alanı

Hatta kuş gözlemciliği ornitoloji Bu alan dediğimiz bu alan ülkemizde pek duymadığımız faaliyetlerden biridir. Yurt dışından çok sayıda turistin Türkiye’ye kuşları izlemek için geldiğini biliyoruz. Çünkü Türkiye kuşların göç yolları üzerinde yer almaktadır ve bu aktivite açısından zengin bir ülkedir.

Rica etmek Bu alan da ormanda oluşturulmuştur. ona Cumartesi Bu alanda uzman kişiler eşliğinde kuş gözlem faaliyetleri yürütülmektedir. Susma şartıyla sevenlerine duyurulur.

6. Kamp

Karavan sevenler için Ormanya’da harika bir seçenek var. 42 çadır E 23 karavan Kapasitesi kampı kucaklayan alanda doğa ile baş başa kalmak isteyenler davetlidir. Ayrıca, kampta TuvaletVe DuşVe Elektrik E olmak mevcut fırsatlar.

7. Yeşil Göl – Gizli Göl

yürürken iki güzel göl onun: Yeşil göl E gizlenmiş Hedef. Bu göller karşılıklı olarak yer almaktadır. Green Lake, Hidden Lake’den biraz daha büyük görünüyor. Göller yemyeşil ağaçların arasına gizlenmiştir. Genç olsalar bile insanlara nasıl huzur veriyorlar? burada bulundu kamelyaya Oturup yeşilliklerin ve suyun tadını çıkarabilirsiniz.

8. Botanik yöntem

Bitki yolu kapısından geçtiğinizde yol boyunca bir çok bitki ile karşılaşıyorsunuz. Kocaeli sınırlarında yetişen bitki türlerinin zenginliğini ortaya çıkaran, vegan yoluKeyifli bir yürüyüş yapabilirsiniz.

9. Kuğu Adası

Taçlı kuğuları göreceğiniz bu alanda tedavi gördüler Ama bir daha asla vahşi doğaya bırakılamayacak kuğular var. Oldukça büyük olan bu kuşların nesli tükenme tehlikesiyle karşı karşıyadır. Ormanya Doğal Yaşam Parkı’nda koruma altına alınan taçlı pelikanlar buradaki en güzel türler arasında yer alıyor.

10. Spor Balıkçılık Havuzu

Burada çocuklara nasıl balık tutulacağı özel olarak öğretilir. Sazan, yay, kadife sazan ve rudd gibi 4 çeşit balık Bulunduğu gölet spor balıkçılığı için yapılmıştır.

11. Ormania Kütüphanesi

Burada Türkiye’nin ilk orman kütüphanesidir.. Kitaplarla ormanda olma fikri heyecan verici. Doğada kitap okumanın keyfini çıkarabileceğiniz bu kütüphaneye uğramayı bir öncelik haline getirin.

** Bunların dışında Ormanya’da farklı alanlar bulunmaktadır. Futbol sahasıVe Voleybol sahasıVe piknik (gezinti yürüyüşü) bölge, 2 parça bisiklet yolu gibi… çok cami E tuvaletler Ayrıca mevcut.

Ormanya’da ne yiyoruz?

Şey, Ormanya’ya geldim ve dolaştım ve açlıktan öldüm. Ormanya’da ne yenir, ne tür yeme-içme imkanları var?

Ya da değil senin yemeğin Yanınızda getirebilirsiniz. Orlando rekreasyon alanında 6 kişilik 500 adet Piknik Masaları Var olan. Ayrıca 40 adet çardak onun. Burada oturmanın keyfini çıkarın piknik yapabilirsin. şimdi karar verelim genel E kömür ateşli mangal Elbette Yasaklı. Tüplü brülörlü ücretsiz barbekü.

Hobbit Evleri – Ormanköy Yolunda Antika Kafe Var olan. Fitness Eğitmeni Görünüş olarak tasarlanan bu kafede pankek, tost, pizza, patates kızartması, sıcak ve soğuk içecekler servis edilmektedir. Fiyatlar genel olarak makul.

Dahası Eski köfte başka seçenek. Antik Köfte’de karnınızı doyurabilirsiniz. Tatlı ve içecek seçenekleri de mevcuttur.

küçük ipucu; Ormanya hafta sonları çok kalabalık oluyor. Fırsatınız varsa hafta içi gitmenizi öneririm. Keyifli geziler dilerim.

Bırakın gezileriniz rehberin adı gibi olsun…

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın