https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Online perakende satış yapan bir işletme ürünlerini faturalı olarak ibraz edebilir mi? - Özgün Fikirler
Anasayfa » Haber » Online perakende satış yapan bir işletme ürünlerini faturalı olarak ibraz edebilir mi?

Online perakende satış yapan bir işletme ürünlerini faturalı olarak ibraz edebilir mi?

Home office olarak internet üzerinden perakende satış yaparak defter niteliğinde bir iş kuracak gerçek mükellef için evrak siparişi
1- Ürünle birlikte fatura kesip kargo yapmak yeterli mi?
2- Kâğıt fatura veya navlun faturası kullanılabilir mi?
3- GİB portalı üzerinden (5000-30000) kağıt fatura yerine elektronik arşiv faturası düzenleyebilir miyim?
4- ÖKC kullanma zorunluluğu var mı?
5- Elektronik faturaya geçiş zorunluluğu var mı?

1- Ürün ile birlikte teslim edilecek ürünün fatura düzenlenmesi yeterlidir.

2- Kâğıt faturalar nihai tüketiciye 30.000 TL’ye kadar, vergi mükellefi alıcıya 5.000 TL’ye kadar satışta kullanılabilir. Ayrıca mükellefe yapılan satışlar için irsaliye düzenlenecektir.

3- Sınırsız arşiv faturası düzenlenebilir.

4- Perakende satış için ÖKC şartı aranır.

5- Elektronik fatura aşağıda linki bulunan maddede belirtilen şartlara uygun olarak kullanılmaktadır.


Kaynak: ISMMMO
Yasal uyarı: Bu içerikte yer alan bilgiler, resimler, tablolar, açıklama, yorum, analizler ve içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bir kişi veya kuruluşa özel profesyonel bilgi veya tavsiye sağlama amacı taşımaz. Tema olarak benzer olsa da her eser kendi koşullarından dolayı farklı tavırlar sergileyebilir. Bu nedenle, bu makalede belirtilen içerikten yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar vermeden önce bir uzmana danışmanız yararınıza olacaktır. Bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer her türlü içeriğin özel veya resmi makamlarca kullanılması sonucunda doğabilecek zarar ve ziyandan Muhasebe Haberler veya ilişkili kişi veya kurumlar sorumlu değildir. , gerçek veya tüzel kişi, kurum ve kuruluşlar.


Kaynak: İŞKUR Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

Diğer gönderilerimize göz at

Yorum yapın