https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Online Eğitim: Gümrük Mevzuatı Uygulamaları 7 Nisan 2021 - Özgün Fikirler
Anasayfa » Haber » Online Eğitim: Gümrük Mevzuatı Uygulamaları 7 Nisan 2021

Online Eğitim: Gümrük Mevzuatı Uygulamaları 7 Nisan 2021

Gümrük mevzuatı uygulamalarına ilişkin elektronik eğitim
07 Nisan 2021
13:30 – 16:00

İstanbul Sanayi Odası’na bağlı olarak faaliyet gösteren Avrupa Şirketler Ağı İstanbul Merkezi, işletmelerin dış pazarlardaki ihracat kapasitelerini artırmak amacıyla 7 Nisan’da gümrük mevzuatı uygulamalarına ilişkin eğitim verecek.

İstanbul Sanayi Odası Mustafa Kanir Kyut (Yeminli Gümrük Müşaviri) tarafından verilecek eğitim çerçevesinde; Gümrük mevzuatına ilişkin tanımlar, gümrük mevzuatındaki değişiklikler, eşyanın gümrük onaylı işleme tabi tutulması, bilgi talebi, gümrük işlemleri, gümrük tarifesi, kıymeti, menşe kuralları, yetkili kişi durum belgesi, izin verilen uygulamalar, dolaşıma serbest giriş sistemi, transit sistemi, antrepo sistemi (A – C Tipi Depolar), Dahilde İşleme Sistemi, Sistemin Faydaları, Kullanım Esasları, Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar, Yan İşlem Ürünler İçin Yapılacak Başvurular, Geçici İthalat, Hariçte İşleme Sistemi, İhracat Sistemi, Serbest Bölgeler, Gümrük Beyannameleri: Seferberlik, vergi kaybına neden olan işlemlere uygulanacak cezalar ve ihlal cezaları ile ilgili hususlara değinilerek bilgilendirme yapılacaktır.

Eğitim 07 Nisan 13:30-16:00 saatleri arasında gerçekleşecektir.

Zoom altyapısı kullanılarak gerçekleştirilecek eğitimde katılım linki eğitim günü katılımcılarımıza iletilecektir.

Eğitim günü, başlangıç ​​saatinden 10 dakika önce linke tıkladığınızda eğitimin yapılacağı sınıfa giriş yapmış olursunuz.

Zoom’u siteden indirebilirsiniz.

Öğretmen: Mustafa Kanner Latif – Gümrük Müşaviri
Dış ticaret alanında faaliyet gösteren üretici ve ihracatçı firmalarda Gümrük İthalat ve İhracat Daire Başkanlığı’nda yöneticilik yaptı. 2002 yılında gümrük müşaviri olmaya hak kazandı ve 2010 yılında yeminli gümrük müşaviri belgesi aldı. İstanbul Giyim İhracatçı Birlikleri Yönetim Kurulu Üyeliği, İstanbul Ticaret Odası Dış Ticaret İhtisas Kurulu üyeliği görevlerinde bulundu. Sanayici, İstanbul Gümrük Müşavirleri Derneği Eğitim Komisyonu üyesidir. Uzmanlık alanları ile ilgili birçok gazete, dergi ve köşe yazıları yazmıştır. İGEME – İhracatı Geliştirme Çalışma Merkezi tarafından Türkiye genelinde düzenlenen dış ticaret eğitim programlarında dış ticaret uzmanı olarak eğitim aldı. Bilirkişi olarak İstanbul mahkemelerinde dış ticaret ve gümrüklerde çalıştı. Türkiye genelinde ticaret ve sanayi odaları, ihracatçı birlikleri ve diğer sivil toplum kuruluşlarına eğitim hizmeti vermektedir.


Kaynak: ISO
Yasal uyarı: Bu içerikte yer alan bilgiler, resimler, tablolar, açıklama, yorum, analizler ve içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bir kişi veya kuruluşa özel profesyonel bilgi veya tavsiye sağlama amacı taşımaz. Tema olarak benzer olsa da her eser kendi koşullarından dolayı farklı tavırlar sergileyebilir. Bu nedenle, bu makalede belirtilen içerikten yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar vermeden önce bir uzmana danışmanız yararınıza olacaktır. Bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer her türlü içeriğin özel veya resmi makamlarca kullanılması sonucunda doğabilecek zarar ve ziyandan Muhasebe Haberler veya ilişkili kişi veya kurumlar sorumlu değildir. , gerçek veya tüzel kişi, kurum ve kuruluşlar.


Kaynak: İŞKUR Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

Diğer gönderilerimize göz at

Yorum yapın