medyauzmani.com
Nord Stream 1 ve Nord Stream 2’de güçlü sabotaj kanıtları bulduk – Özgün Fikirler

Nord Stream 1 ve Nord Stream 2’de güçlü sabotaj kanıtları bulduk

Nord Stream 1 ve Nord Stream 2 sızıntılarına ilişkin soruşturmayı yürüten İsveçli Savcı Mats Ljungqvist, ülkesinin devlet televizyonu SVT’den davanın mahallini ele geçirdiğini belirterek, İsveç sahasındaki hava sızıntısının test edilmesi üzerine olay mahallini ele geçirdiğini söyledi. . , boru hattı hasarı hakkında şüphe uyandıracak kanıtlar buldu.

İsveç Dışişleri Bakanı Ann Linde, olayın İsveç’te 1980’den bu yana yaşanan en büyük güvenlik krizi olduğunu söyledi.

Beklemek,”Nord Stream 1 ve Nord Stream 2 boru hatlarında yaşananlar, Avrupa’da ve çevresinde güvenlik ilkelerinin yok edilmesinin bir sonucu olarak görülmelidir. Şu anda bunu kimin yaptığını bilmiyoruz. Ancak, imha şüpheleri İsveç için askeri bir tehdit olarak görülmemelidir. “ kelimeleri kullandı.

İsveç Başbakanı Magdalena Andersson, Cuma günü Çek başkenti Prag’da yapılacak liderler toplantısında gaz emisyonlarının tartışılacağını söyledi.

bu ders hakkında Avrupa Birliği (AB) Andersson, dünya ülkeleriyle anlaşmanın önemli olduğunu açıklayarak, konunun Avrupalı ​​güçlerle ilgili olduğunu söyledi.

BİR 1 VE 2 DAĞ ARASINDAKİ KUZEYİN SONU

Danimarka ve İsveç kıyılarındaki Rus boru hatları Nord Stream 1 ve Nord Stream 2’de 4 sızıntı bildirildi. “bölgeye yaklaşmayın” bir uyarı verildi.

Her iki ülke de serbest bırakmanın tesadüfi değil, kasıtlı olduğuna dair belirtiler olduğunu söyledi. Avrupa Birliği (AB) de boru hatlarından gaz sızıntısının kaza değil kasıtlı olduğunu söyledi.

İsveç İstihbarat Teşkilatı (SEPO) da konuyla ilgili soruşturma başlattı.

Danimarka Enerji Ajansı, Nord Stream 1 ve Nord Stream 2 boru hatlarında gaz akışının durduğunu duyurdu.

Rus enerji şirketi Gazprom da boru hattı basıncının normale döndüğünü ve sızıntının durduğunu duyurdu.

kaynak: AA

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın