https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Nisan ayında tavuk yumurtası üretimi bir önceki yılın aynı ayına göre %1,9 azaldı - Özgün Fikirler
Anasayfa » Haber » Nisan ayında tavuk yumurtası üretimi bir önceki yılın aynı ayına göre %1,9 azaldı

Nisan ayında tavuk yumurtası üretimi bir önceki yılın aynı ayına göre %1,9 azaldı

Kümes hayvanları üretimi Nisan 2020

Nisan ayında bir önceki yılın aynı ayına göre kesilen tavuk sayısı yüzde 6,2, tavuk eti üretimi ise yüzde 4,7 arttı. Tavuk yumurtası üretimi %1,9, hindi eti üretimi ise %12,2 azaldı. Ocak-Nisan döneminde bir önceki yılın aynı dönemine göre tavuk eti üretimi yüzde 7,9, kesilen tavuk sayısı yüzde 7,3, tavuk yumurtası üretimi yüzde 0,4, hindi üretimi arttı. et %1,3 azaldı.

Kümes hayvanları üretim miktarı Nisan 2020

Nisan ayında tavuk eti üretimi bir önceki aya göre %2,2 azalarak 187 bin 459 ton olarak gerçekleşti.

Tavuk eti üretim miktarı, Nisan 2020

Nisan ayında kesilen tavuk sayısı bir önceki aya göre %3,5 azalarak 106 milyon 438 bin tavuk oldu.

2020 Nisan ayı için kesilen kümes hayvanı sayısı

Nisan ayında tavuk yumurtası üretimi bir önceki aya göre %2,5 azalarak 1,6 milyar adet olarak gerçekleşti.

Tavuk yumurtası üretim miktarı, Nisan 2020

Nisan ayında hindi eti üretimi bir önceki aya göre %21,3 azalarak 4 bin 5 ton olarak gerçekleşti.

Türkiye’nin et üretim miktarı, Nisan 2020
Bu konuyla ilgili bir sonraki bülten 16 Temmuz 2020’de yayınlanacaktır.

Kaynak: TÜİK
Yasal uyarı: Bu içerikte yer alan bilgiler, resimler, tablolar, açıklama, yorum, analizler ve içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bir kişi veya kuruluşa özel profesyonel bilgi veya tavsiye sağlama amacı taşımaz. Tema olarak benzer olsa da her eser kendi koşullarından dolayı farklı tavırlar sergileyebilir. Bu nedenle, bu makalede belirtilen içerikten yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar vermeden önce bir uzmana danışmanız yararınıza olacaktır. Bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer her türlü içeriğin özel veya resmi makamlarca kullanılması sonucunda doğabilecek zarar ve ziyandan Muhasebe Haberler veya ilişkili kişi veya kurumlar sorumlu değildir. , gerçek veya tüzel kişi, kurum ve kuruluşlar.


Kaynak: İŞKUR Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

Diğer gönderilerimize göz at

Yorum yapın