https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Nihai tüketicilere verilen serbest meslek makbuzları üzerinden stopaj hesaplanıyor mu? - Özgün Fikirler
Anasayfa » Haber » Nihai tüketicilere verilen serbest meslek makbuzları üzerinden stopaj hesaplanıyor mu?

Nihai tüketicilere verilen serbest meslek makbuzları üzerinden stopaj hesaplanıyor mu?

Serbest meslek sahibi (931901 serbest meslek sahibi, hakem, zaman koçu, atletizm antrenörü, atletizm antrenörü, vb. Sporcu Faaliyetleri) stopajlı veya stopajsız serbest meslek makbuzu düzenler mi?

Vergi mükellefine bir SM makbuzu verilirse, %20 GDPR stopajı uygulanacaktır.

Vergi mükellefi olmayan ve nihai tüketici olan kişilere verilecek olan makbuzlar üzerinden stopaj hesaplanmamaktadır.

Vücut geliştirme salonlarında eğitim gören kişinin vergi borcu ticari kazanç veya serbest meslek kazancına dahil edilir mi?

Serbest meslek geliridir.


Kaynak: ISMMMO
Yasal uyarı: Bu içerikte yer alan bilgiler, resimler, tablolar, açıklama, yorum, analizler ve içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bir kişi veya kuruluşa özel profesyonel bilgi veya tavsiye sağlama amacı taşımaz. Tema olarak benzer olsa da her eser kendi koşullarından dolayı farklı tavırlar sergileyebilir. Bu nedenle, bu makalede belirtilen içerikten yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar vermeden önce bir uzmana danışmanız yararınıza olacaktır. Bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer her türlü içeriğin özel veya resmi makamlarca kullanılması sonucunda doğabilecek zarar ve ziyandan Muhasebe Haberler veya ilişkili kişi veya kurumlar sorumlu değildir. , gerçek veya tüzel kişi, kurum ve kuruluşlar.


benzer içerikler

Elektronik serbest meslek makbuzu başvurusu yapılırken mali kaşe isteniyor mu?

Elektronik serbest meslek makbuzu kullanabileceğimiz sistemler nelerdir?

Elektronik serbest meslek makbuzunu kullanmak için mali damga için nereye başvurulur?

Elektronik imza ile elektronik serbest meslek başvurusu yapabilir miyiz?

Kaynak: İŞKUR Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

Diğer gönderilerimize göz at

Yorum yapın