medyauzmani.com
New York’ta göçmen krizi nedeniyle OHAL ilan edildi. – Özgün Fikirler

New York’ta göçmen krizi nedeniyle OHAL ilan edildi.

New York Belediye Başkanı Eric Adams, düzenlediği basın toplantısında, ‘yasadışı göçün artmasıyla başa çıkmak’ kentte arazi kullanımını askıya alacaklarını ve olağanüstü hal ilan edeceklerini duyurdu.

Adamsın,’deli‘, Teksas ve Florida gibi Cumhuriyetçi valileri hedef alıyor, “New York’un hayır kurumu başkaları tarafından kullanılıyor ve Amerikan siyaseti yüzünden insani kriz artıyor.” gösterdi.

Belediye başkanı, New York’ta geçici olarak kiralanan 42 otel dışında sığınaklarda yaşayanların sayısının 61’e ulaştığını, 20 binin çocuk olduğunu, 17 binden fazla göçmenin haber verilmeksizin otobüsle şehre getirildiğini söyledi. son kez.

Diğer ülkelerden gelen insan akınının dayanılmaz bir yük oluşturduğunu ve mali yıl sonuna kadar bu insanlara barınma, sağlık ve gıda gibi destek için bir milyar doların kullanılacağını anlatan Adams, kiliselerden yardım istedi. ve sivil toplum kuruluşları. bu yükü paylaş.

Sığınak firarilerle dolu

Yaklaşık 50.000 evsizin barındığı New York’taki sığınaklar, son birkaç ayda sınırdan gönderilen mültecilerle doldu ve bazı mülteciler boş otellere ve kamplara yerleştirildi.

Adams daha önce sığınmacılar için 23 acil durum odası açtığını ve 38 tane daha eklemeyi planladığını söyledi.

ABD’ye giriş yapan mülteciler sınır polisi tarafından kayıt altına alınıyor ve otobüsle güvenli bir yere götürülüyor. İşlemleri tamamlanan mülteciler, kendilerine mahkeme tarihi bildirilene kadar ABD’nin herhangi bir yerine gitme hakkına sahiptir.

Teksas ve Florida gibi Cumhuriyetçi eyaletler, göçmenlerin bir kısmını başkent Washington, New York ve Massachusetts gibi Demokratların kontrolündeki bölgelerin bulunduğu diğer eyaletlere gönderiyor ve göçmen sorununu tek başına halledemeyeceklerinden şikayet ediyor.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın