https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Nakdi ücret destek ödemeleri bugün başlıyor 08.06.2020 - Özgün Fikirler
Anasayfa » Haber » Nakdi ücret destek ödemeleri bugün başlıyor 08.06.2020

Nakdi ücret destek ödemeleri bugün başlıyor 08.06.2020

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zimrut Selçuk, Mayıs ayı nakdi ücret desteği ödemelerinin bugün başladığını duyurdu.

Bugün itibarıyla ödemelerin hesaplara yatırılmaya başlandığını belirten Bakan Selçuk, Corona virüsü ile mücadele kapsamında ödemelerin banka hesapları üzerinden yapıldığını açıkladı. Sistemde IBAN bilgileri eksik veya hatalı olan kişilere ödemeler PTT aracılığıyla yapılır.

Mayıs ayı ödemeleri 8-10 Haziran tarihleri ​​arasında yapılacaktır.

Bakan Selçuk, “Bugün, 15 Mart 2020 tarihinden sonra iş akdi feshedilen ancak işsizlik ödeneğinden yararlanamayan işçilere nakdi ücret desteği ödemeleri yapılmaya başlandı. Yoğunlaşmayı önlemek için aldığımız tedbirler doğrultusunda son olarak; Çalışanlarımıza nakdi ücret desteği ödemeleri için TC kimlik numaralarının hanesi İşverenleri tarafından ücretsiz izne ayrılan ve kısa çalışma ödeneğinden yararlanamayanlara 0, 2 ve 4. gün ödemelerini 9 Haziran’da, 10 Haziran’da 6. ve 8. günler için.” Cümleler kullanın.


Kaynak: TC Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Duyurusu 08.06.2020
Yasal uyarı: Bu içerikte yer alan bilgiler, resimler, tablolar, açıklama, yorum, analizler ve içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bir kişi veya kuruluşa özel profesyonel bilgi veya tavsiye sağlama amacı taşımaz. Tema olarak benzer olsa da her eser kendi koşullarından dolayı farklı tavırlar sergileyebilir. Bu nedenle, bu makalede belirtilen içerikten yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar vermeden önce bir uzmana danışmanız yararınıza olacaktır. Bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer her türlü içeriğin özel veya resmi makamlarca kullanılması sonucunda doğabilecek zarar ve ziyandan Muhasebe Haberler veya ilişkili kişi veya kurumlar sorumlu değildir. , gerçek veya tüzel kişi, kurum ve kuruluşlar.


Kaynak: İŞKUR Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

Diğer gönderilerimize göz at

Yorum yapın