medyauzmani.com
Minotaur: Boğa başlı efsanevi yaratık – Özgün Fikirler

Minotaur: Boğa başlı efsanevi yaratık

Minotaur (Minotaurus) kimdir? Minotor nasıl doğdu? Minotor nerede yaşıyor? Minotor’u kim öldürdü? Minotaur Yunan mitolojisinde ne anlama geliyor?

Efsanelerde öyle varlıklar vardır ki bazen güzellikleriylebazen yaratıcılıklarıylave bazen onların vahşeti İnsanlarda derin izler bırakırlar. Elbette bütün bu özellikler onlara tanrılar veya tanrılar tarafından verilmiştir. Ceza veya ödül. Diğerleri babalarının günahlarını ödemek zorundadır, onların değil. İşte boğanın başı Minotor (Minotaurus) O, bu talihsiz çileden geçen insanlardan biri…

Minotaur (Minotaurus) ne anlama geliyor?

Minwan Bol anlam Minotor (Minotor) Aslında Girit boğası Ayrıca şöyle bilinir Boğa başı, insan vücudu Canlı bir varlık olan bu yaratık, yaşadığı labirente gönderilen insanları yiyerek döneminin hikayelerinde korkulu bir unsur olmuştur.

yaklaşık 4000 yıl önce Minos kültürü Minotaur’u öldüren kişi, önemli bir eşya Theseus Athena olacak. Ne de olsa Minotor, her yıl kendisine gönderilen 14 Atinalı’nın (7 kız ve 7 erkek) etiyle beslendi. Bir Atinalının birçok Atinalının intikamını alması uygun olacaktır.

Minotaur’un doğumu ve Girit boğası

Zeus’un oğlu Girit Kralı Minos Poseidon’dan bir istekle başlar Minotor hikayesi. Kral Minos, deniz tanrısı Poseidon’dan gücünü, ihtişamını ve şöhretini kanıtlaması için bir boğa istedi. doğal olarak Poseidon Zeus, oğlu Minos’un bu isteğini hemen kabul eder ve denizden yanına gelir. Çok güçlü ve güzel bir beyaz boğa gönderir. Minos’un boğayı sipariş ederken söyledikleri yüzünden bu boğa da Poseidon’a kurban edilmelidir.

MinosBoğayı kurban edecek, ancak boğanın büyüklüğü güzelliğinin önünde kalıyor. Bir boğaya aşık olabilirdi Kral Minos. Bu nedenle boğayı Poseidon’a kurban etmeyi reddeder. Daha sıradan bir boğayı kurban etmeye karar verdi, ama bu Poseidonfarkedilmeden gitmeyin. Poseidon, deniz tanrısı Şüphesiz en iyi kurbanları hak ettiğini düşünecektir ve kendisine karşı oynanan bu oyundan dolayı çok öfkelidir. Bu davranışı için Minos’u cezalandırmaya karar verdi.

Minos’un güzelliği ve heybetiyle büyülediği boğa tamamen sakindi. Vahşi, durdurulamaz, öfkeli bir canlıya dönüştürür. Poseidon boğayla Girit’i rahatsız eder ama bütün bunları yeterli görmez. Minos’un karısı PasivaniO da bir boğaya aşık olur. Pasivani Boğaya o kadar aşık oldu ki, onunla birlikte olmanın bir yolunu ararken mimar Daedalus’a bir hediye verdi. inek heykeli yapar. Aşık olduğu boğayla birlikteyken heykele kendi başına girdi. Pasiphane artık bir boğa değil Vermek kaldı.

Bebek doğduğunda Boğa başı ve kuyruğu ve insan vücudu yaratık belirir. Thor Minos Minotaur anlamına gelen Minotaur denir. İnsanlar arasında böyle bir yaratık ortaya çıkamayacağı için Minos ve Pasiphani, mimar Daedalus’a bir şeyler verdiler. Labirent Onlar inşa ediyor. Bir kez girdikten sonra çıkmak imkansızdır. Labirent. Minotaur’u bu labirentin içine atarlar ve burada yaşamaya başlar. Midesine gönderildiUçların etiyle, ölüme mahkum edildi doyurmak.

Atina Kralı Aegios ve cezası

Hangi her yıl daha sonra Minotaur Listesine gönderilecek. 14 Atinalı ayrıca eklenecektir. bu duruma neden oldu Atina Kralı, Aegios Kıskanç. Androgios’un oğulları Minos ve Pasiphani, Atina’daki yarışmalara katıldı ve büyük başarı elde etti.

Girit’ten birinin bu kadar önemli başarılar elde etmesi için İguson Ondan o kadar hoşlanmamalı ki, bir şekilde ortadan kaldırmayı düşünüyor. Onu vahşi bir boğayla dövüşmeye ikna eder, Aegius’un istediği son olur ve Minos’un oğlu orada ölür.

Oğluna kurulan tuzağı ve oğlunun akıbetini öğrenmek MinosAtiyana ve babasına savaş ilan eder. Zeus Yalvarmaya başlar. Sonuçta, ölen çocuk Zeus’un torunu. Zeus bu yalvarışlara sessiz kalamaz ve Atinalılara Ağır ceza uygular. Yoksulluk, kıtlık ve hastalık Atina’yı kasıp kavurdu. egolar Affedilmesini ister ve buna karşılık olarak Atinalılar her yıl Minotaur’a giderler. 7 kız ve 7 erkek 14 genç adam göndererek cezalandırıldı. Aigeus bunu kabul etmek zorunda kalır. Minotaur’da kendisine gönderilen bu 14 genci öldürür ve yer.

Theseus Minotaur’a Karşı ve Minotaur’un Ölümü

Athena’nın Minotaur’a 14 genç adam gönderme cezası Theseus ben Aegius dönene kadar devam eder. Theseus geri döndüğünde aradan 9 yıl geçmiş ve herkes bu duruma çok üzülmüştür. Her yıl Atinalı 14 genç siyah yelkenli gemiler tarafından kurban ediliyor.

Theseus Bu durumu kabul edemez ve bu durumu ortadan kaldırmak ister. Bunun tek çözümü minatoru öldür Öyle düşünmüştüm. bu onun babası egolar Onunla tanışır ve Minotaur’a ulaşmak için gönderilecek yedi genç erkekten birinin yerini almayı teklif eder. Aigeus bu durumu kabul etmek istemese de kabul etmek zorunda kalır. bunlar Siyah yelkenli gemilerle Hoşçakal der: “Minotaur’u öldürebilirsen dönüş yolunda siyah değil beyaz yelkenler giy.”

onların arasında Atina Kralı Aegios’un oğlu Theseus Gemiler kurbanlarıyla birlikte Girit’e varıyor. Minotor’un yaşadığı her yerde Labirent Onlar alındı. Bu sırada Minos’un kızı Ariadne, Theseus’u görür ve aşık olur. Ve aşık olduğum adam Minotor Onun elinde öldürmek istemezdi. Theseus’u kurtarmanın yollarını düşünmeye başladı ve iplik yumağı Theseus’un labirentten çıkmasına yardım edeceğine inanılıyor.

Hemen Theseus’a ulaşıp durumu anlattı. Aşkına karşılık verirse yardımcı olacağını söylüyor ve Theseus öptüğünde iplik yumağı Theseus’a verdi ve Theseus yürüdüğü yollardan ipi salarak yoluna devam etti. Sonunda Minotaur ile karşılaştıklarında, kahraman Theseus minatoru yenmek ve öldürür. Yanındaki genç kurbanlarla ipi takip et Labirent Dışarı çıktılar. Ariadne’yi de yanına alır ve Girit’ten ayrılırlar. Dönüş yolunda Ariadne ile hiçbir ilgisi yoktu. Nakşa adasında Onu bırakıp yollarına devam ettiler.

Theseus – Unutulmuş Kara Yelkenler – Kral Aegios’un Ölümü

Şimdi Minotor öldürüldü ve her yıl kurban olarak sunuluyor. 14 Atinalı ceza da ortadan kayboldu. Theseus’un Atina’ya dönüş yolundaki büyük zaferi için. gurur duymak. Gezi boyunca kutlamalar yapıldı. Victor.

Bu, Theseus’un Athena’ya yaklaşırken gemisinde giymek zorunda olduğu zafer sarhoşluğundan kaynaklanmış olmalı. beyaz yelken Athena’yı unutur ve ona kara yelkenlerle yaklaşır. egolar Öte yandan kayaların üzerinde meraklı gözlerle gelen gemiyi bekler. Aslında geminin beyaz yelkenlerini görmek ve oğlunun hayatta olduğunu anlamak için beklemektedir.

Gemiler yaklaşırken Aigeus da gemilere baktı. siyah yelkenli yaklaşıyor. Bundan sonra Aegius’un oğlu Theseus, Minotaur tarafından alındı. öldürdün düşünen. O kadar üzüldü ki bulunduğu yerden kendini denize attı ve orada öldü. Theseus gururu ve sarhoşluğu yüzünden beyaz bir yelken takmayı unutarak babasının orada intihar etmesine neden oldu. Ve Agios’un öldüğü denize Aegios Pontus, Aegios denizi anlamına gelir. onun adı. Yani bugün Ege Denizi Bu aynı zamanda terimin çıkış hikayesidir.

Theseus Öte yandan Atina’ya gelişinde ve Atina’dan inişinde bir yanda Theseus’un ve kurbanların dönüşüne sevinenler, öte yanda Aegeus’un ölümüne üzülenler var. Unutulduğu için çektiği suçluluk nedeniyle babası tarafından terk edilen Athena krallığının başına geçmiştir.

Girit MinotorAtinalı Theseus tarafından ve bu muhtemelen o zamandı. Girit medeniyet yeri Atina Medeniyetine bıraktığı mirasın destansı anlatısı da denilebilir.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın