medyauzmani.com
Mimar ve mühendis odaları ile yeni bir Türk Tabipler Birliği planlıyoruz. – Özgün Fikirler

Mimar ve mühendis odaları ile yeni bir Türk Tabipler Birliği planlıyoruz.

Türk Tabipleri Birliği Başkanı Şebnem Korur Fincancı’nın 20 Ekim’de PKK/YPG medya grubunun silahlı teröristlere getirdiği açıklamalar üzerine Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Terör Suçları Soruşturma Bürosu harekete geçti. Türk ordusunun kimyasal silah kullandığına dair asılsız iddialar. Fincancı, bugün İstanbul Kadıköy’deki evinde “terör örgütü propagandası yapmak” suçlamasıyla tutuklandı. Adalet Bakanı Bekir Bozdağ konuyla ilgili açıklama yaptı.

“HAZIRLANIYORUZ”

Bekir Bozdağ’ın konuşmasının detayları şöyle:

“Türk Tabipleri Birliği’nin, Türkiye’den ve Türk devletinden nefret eden terör gruplarının sloganlarında ‘Türkiye’ ismine hakaret edercesine ‘Türk’ kelimesini kullanan bir çatı altında faaliyet göstermesi, bu ülkenin istediği bir şey değildir. .ve ülkemiz kabul edecektir.Bu yüzden burada yeni bir plan başlatıldı.

KALAŞNİKOV’UN EVİNDE MATKAP BULUNDU

Tutuklanan Fincancı’nın evinde yapılan aramada örgüt klavuzu ve Kalaşnikof mermileri ele geçirildi. Öte yandan TTB Başkanı Fincancı’nın tutuklanmasına ilişkin görüntüler ortaya çıktı.

NE DEDİ?

Şebnem Korur Fincancı, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) terör saldırılarında “kimyasal silah kullandığını” söyleyince öne çıktı.

MSB: TSK ENVANTERİNDE KİMYASAL SİLAH YOK

Milli Savunma Bakanlığı (MSB) da yorum yapmaktan kaçındı. Açıklamada, TSK ürünlerinde kimyasal madde bulunmadığı belirtildi.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın