medyauzmani.com
Milletvekili Abdulahat Arvas dokunulmazlığının kaldırılmasını istedi – Özgün Fikirler

Milletvekili Abdulahat Arvas dokunulmazlığının kaldırılmasını istedi

Milletvekili Abdulahat Arvas, yaptığı konuşmada, 27. altıncı yılına başladığı bu hafta Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne “Kolluk Uygulamalarının İyileştirilmesine Dair Cumhurbaşkanlığı Muhtırası” gönderildiğini söyledi.

Arvas yazdı:

“Herkes gibi öncelikle basından öğrendiğime göre bahsi geçen yasa tasarılarından biri benimdi ve yasal korumamı kaldırmaları istendi. Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanımızdan aldığım bilgiye göre, kararının gerekçesinin 2011 yılında açılmış bir dava olduğu öğrenildi. Doğrudan müdahil olmadığım ve hiçbir şekilde taraf olmadığım söz konusu dava, yardım sağlayan bir İstanbul firmasına karşı açılmıştı. 2011 yılında ilimizde meydana gelen depremler sırasında şirketimize. Ticari faaliyetlerimizle ilgili olan malların taşınması dışında, adını bilmediğimiz nakliye şirketi hakkında yapılan soruşturmada, sözleşmeye istinaden, yapılmış, nakliye bedeli olarak çıkarılan veya banka aracılığıyla ödenen belgeler dikkate alınmış ve bunu yapan firma anayasaya dahil edilmişti ve bugüne kadar da öyle kaldı. Bakırköy 1. Ağır Ceza Mahkemesi, Şirketimiz aleyhine açılan davanın gerçek ve geçerli bir sebep olmaksızın kovuşturulması nedeniyle Ceza Muhakemesi Kanunu’nun 223/8. maddesi uyarınca davanın durdurulmasına karar verdi.

“HİÇ BİR KANIT VEYA OLAY YOK”

Davanın gücünü ispatlamak ve masumiyetimizi bir an önce ispatlamak için milletvekili olarak hukuktan muafiyetimi ilan etme gereğini hiç duymadım. Söz konusu dava halen devam ediyor olmasına rağmen, mahkeme heyeti bu dosyaları birleştirirken benim onun yardımcısı olduğumu gördü ve davanın devam etmesi için Adalet Bakanlığı’na yazı yazdı. Bakanlığımız da gerekirse Cumhurbaşkanına bir ön yazı göndermiştir. Şirketimiz 1998 yılından bu yana tüm yasalara uygun olarak faaliyet göstermektedir. Bu durumla ilgili herhangi bir yasal işlem yapmıyoruz. Bu, mahkemeye sunduğumuz bilgi ve belgelerle de teyit edilmektedir. Eskiden nakliye hizmeti aldığımız nakliye şirketi nedeniyle davaya adımız karıştı. 10 yılı aşkın süredir devam eden bu davada neyle suçlandığımıza dair gerçek veya yanlış bir delil yok. Aslında tüm delillerimiz ve masumiyet iddialarımız dosyada. Mahkemeye sunduğum fiili delillere göre 2011 yılı ve öncesi ile ilgisi olmayan, gerçeklerle örtüşmeyen nedenlere dayanan bu davanın devam etmesi ve geriye bir karar kalması tartışmasızdır. , faiz kararının verileceği tartışılmazdır ve bu durumda hiç şüphem yok. Parlamentonun bize yüklediği görev ve sorumluluk çok büyüktür. Bu sorumluluğun bilincinde olarak ülkemize, ülkemize, parlamentomuza, partimize ve tüm insanlara hesap verebilirlik adına açık ve özgürce her türlü katkıyı ve kolaylığı yapmaya hazırım.

“PAMATİ CUMHURBAŞKANI’NA DUA DUA ETTİK”

Bu nedenle Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı’na benden hukuki korumanın kaldırılması için talepte bulunacağım ve askıya alınan dosya ile ilgili sürecin devam etmesini rica ediyorum. Rapora konu olan davanın en kısa zamanda tamamlanması için davanın yasal takipçisi olacağım. Ayrıca, milletvekili dokunulmazlığı bakanlara tanınan mutlak bir hak değildir. Milletvekilliği görevi sona erdiğinde, milletvekilliği dokunulmazlığı da sona erer. “

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın