medyauzmani.com
Miçotakis pişman oldu: Türkiye’yi Yunanistan’a tercih etti – Fikirler Haber – Özgün Fikirler

Miçotakis pişman oldu: Türkiye’yi Yunanistan’a tercih etti – Fikirler Haber

Mitsotakis ve Estonya Başbakanı Kaja Kallas, Estonya’nın başkenti Tallinn’de yaptıkları görüşmenin ardından basın toplantısı düzenledi.

Mitsotakis burada yaptığı konuşmada Ukrayna’da dün sivillerin ölümüyle sonuçlanan saldırıları kınadı.

Miçotakis, başta NATO ülkeleri olmak üzere Rusya’ya yaptırım uygulamayan ülkeleri çekmek için bir anlaşma yapılması gerektiğini söyledi.

RUSLAR TÜRKİYE’YE GİDİYOR

Yunanistan’ın aslında Rus turistlerin Avrupa Birliği’ni (AB) ziyaret etme yasağını desteklemediğini anlatan Mitsotakis, “Ancak turizm destinasyonu olarak AB’nin tüm yaptırımlarına katılmanın sonuçlarıyla karşı karşıya kaldık. Çünkü kimse gelmedi. Bu yaz Rusya’dan Yunanistan’a, Türkiye’ye gitmek isteyen Rusların neredeyse tamamı Türkiye’ye gitti.” kelimeleri kullandı.

Yunanistan’ın yaptırımlar için böyle bir bedel ödediğini söyleyen Miçotakis, “İyi iş yaptığımıza inanıyorum” dedi. dedi.

TÜRKİYE’NİN MESAJI

Miçotakis, Türkiye ile Yunanistan arasındaki anlaşmazlığın deniz alanlarının belirlenmesi konusunda olduğunu söyledi. “Mısır ile deniz yetki beyanı konusunda bir anlaşma imzaladık. Bölgede savaş halinde olan İsrail ve Lübnan, (deniz yetki alanı) belirlenmesi konusunda anlaşma imzalamayı başardılar. Dolayısıyla bizim yapmamamız için hiçbir neden yok. Türkiye ile aynı.” dedi.

Yunanistan ve Estonya’nın birçok ortak noktası olduğunu açıklayan Kallas, iki ülkenin dijital ve denizcilik konularında işbirliği yapabileceğini söyledi.

Savaş sırasında sivillere verilen zararı anlatan Kallas, “Ukrayna’yı askeri, ekonomik, hayırsever ve siyasi olarak desteklemeye devam etmeliyiz” dedi. dedi.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın