medyauzmani.com
Meteoroloji’den sağanak yağış uyarısı – Haritalı – Özgün Fikirler

Meteoroloji’den sağanak yağış uyarısı – Haritalı

METEOROLOJİK GÖZLEMLER

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmeye göre : Parçalı bulutlu ülkemizde, Marmara güney ve doğusu, İç Ege ve Muğla, Akdeniz, (Kayseri, Niğde ve Yozgat bölgeleri hariç), İç Anadolu, Batı ve İç Siyah. Deniz, Doğu Karadeniz kıyılarının iç ve yüksek kesimleri ile Malatya’nın batı kesimlerinde yağmur ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği söyleniyor. Yağışların öğleden sonra batı Akdeniz’de ve Konya çevresinde, Antalya’nın doğusunda ve Muğla kıyılarında kuvvetli olması bekleniyor.

TEMİZLİK: Kuzeyde, batıda hava şartlarına göre düşeceği, diğer yerlerde ise hava şartlarına yakın olacağı tahmin ediliyor.

RÜZGÂR: Genellikle kuzey ve kuzeybatıda, ülkenin güney ve doğusunda ve güneyden gelen ışık, bazen ortanın gücü; Marmara ve Kuzey Ege bölgelerinde kuzey ve kuzeydoğudan kuvvetli (40-80 km/sa) esmesi bekleniyor.

BEKLİYOR

AĞIR YAĞMUR UYARISI: Öğleden sonra Antalya’nın batısı (Korkuteli, Elmalı, Kumluca, Finike, Demre, Kaş) ve güney Muğla’da (Seydikemer, Fethiye, Dalaman, Ortaca, Köyceğiz) şiddetli yağmur ve gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor. Yağışlı mevsimde ani sel, sel, yıldırım, yerel kar ve kuvvetli rüzgar ve kasırgalara karşı dikkatli ve dikkatli olmak gerekir.

ŞİDDETLİ YAĞMUR UYARISI: Yağmur; Yarın sabah saatlerinden sonra Isparta civarlarında, Konya’nın kuzeyi ve batısında, Afyonkarahisar’ın doğusunda (Dinar, Kızılören, Şuhut, Çay, Sultandağı, Emirdağ, Bolvadin), Burdur’un doğusunda (Merkez, Ağlasun, Çeltikçi ve Antal İntakçi, Bucayak) . İlin doğusunda (Manavgat, Alanya, Gazipaşa, Akseki, İbradı, Gündoğmuş) bölgede gök gürültülü sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış beklendiği için ani sel, sel, yıldırım gibi kötü olaylardan korunmak mümkün. ve güçlü kar. yağmur yağdığında rüzgar ve fırtına, dikkatli olun ve dikkatli olun.

RÜZGAR UYARISI: Rüzgar; Marmara ve Kuzey Ege kıyılarının kuzey ve kuzeydoğusundan kuvvetli esmesi (50-80 km/sa) beklendiği için ağaç ve ağaç düşmesi gibi tehlikelere karşı dikkatli ve dikkatli olunması gerekmektedir. ağaçlar, çatının uçması ve aksama. hareket halinde.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın