medyauzmani.com
Metal sandalye nasıl boyanır? – Özgün Fikirler

Metal sandalye nasıl boyanır?

Bahçede veya balkonda kullandığınız metal sandalyeleri canlı renklerle yenilemeye ne dersiniz? Bilmeniz gereken püf noktaları sayesinde metal bir sandalye boyamak çok kolay! Bahçeleri ve sundurmaları yenilemek ve dış mekanı hayata geçirmek için metal bir sandalyeyi nasıl boyayacağınızı birlikte keşfedelim.

Metal sandalye boyama ipuçları

Metal sandalye boya uygulamanızın başarılı olması için metal sandalyeleriniz için doğru boyayı almalısınız. Sandalyeleriniz alüminyum, çinko veya galvanizli metalden yapılabilir. Ya da daha önce boyanmış sandalyeleri yeniden boyamak isteyebilirsiniz. Boyayı alacağınız mağazadaki boya uzmanına bu detayları ileterek hangi boyaya ihtiyacınız olduğu hakkında fikir edinin.

Boya yaparken fırçayı aynı alan üzerinde defalarca gezdirmediğinizden emin olun.

Tüm boya işlerinde olduğu gibi metal sandalye boyarken de en önemli püf noktalarından biri boyama işlemini ince tabakalar halinde yapmak ve bir sonraki kata geçmek için uyguladığınız katın kurumasını beklemektir.

Boyamayı hava akımı olmayan, ancak pencereleri açık ve dışarıdan temiz hava olan bir odada veya balkon veya bahçe gibi açık havada yapın.

Dersler

 • Zemini boya damlalarından korumak için örtün
 • Kaba zımpara kağıdı veya tel fırça
 • sabunlu su
 • Geniş yüzeyli sünger fırça
 • Dar alanlar için ipeksi fırça
 • Metal için uygun boya

Metal sandalye nasıl boyanır?

 1. Sandalyeleri boyamaya başlamadan önce, boyayacağınız zemini eski bir çarşaf, gazete veya yapı marketlerden alabileceğiniz naylon örtü ile örtün.
 2. Sandalyenin yüzeyine herhangi bir boya veya pas dökülmüşse, kaba zımpara kağıdı veya tel fırça ile temizleyin.
 3. Ardından, sandalyeden dökülen pas veya boya kalıntılarını gidermek için sandalyeyi sabun ve suyla yıkayın.
 4. Artık metal sandalyeyi boyamaya hazırız! Sünger ruloyu boyaya batırın ve ince bir tabaka uygulayın.
 5. Sünger fırçasının ulaşamadığı dar alanları ipeksi uçlu bir fırça ile boyayın.
 6. Boyanın üzerindeki yönergeleri takip ederek ilk katı tamamladıktan sonra sandalyeyi kurumaya bırakın.
 7. Gerektiği kadar kat boya uygulayın ve sandalyelerin tozlanmayacağı veya boyanın dış etkenlerden zarar göremeyeceği bir ortamda kurumasını bekleyin.

Budur! Harika bir iş çıkardın ve şimdi bahar ve yaz eğlencesi senin için bir başka olacak. Metal sandalyeleri tamamen boyadıktan sonra dilerseniz rengarenk kırlentler ve dış mekan kilimleri ile konsepti tamamlayabilirsiniz. Rengarenk çiçekleri unutmadan, kendi ellerinizle yarattığınız şıklığın tadını çıkarın!

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın