medyauzmani.com
Mercedes-EQ ailesine bir yenilik: EQE SUV – Fikirler – fikirler.net.tr – Özgün Fikirler

Mercedes-EQ ailesine bir yenilik: EQE SUV – Fikirler – fikirler.net.tr

Mercedes-EQ çatısı altındaki tüm elektrikli modeller, aileye yeni katılan EQE SUV ile büyümeye devam ediyor.

Yakın zamanda ülkemizde satışa sunulan EQE Sedan’ın SUV versiyonu olan EQE SUV, geniş bir kullanım yelpazesi için tasarlanmış olup, marka için en son teknolojiye sahiptir.

EQE Sedan’a göre daha küçük boyutuyla dikkat çeken EQE SUV, sedan kardeşine göre 9 mm daha kısa olan 3030 mm dingil mesafesine sahip. Modelin uzunluğu 4863 mm, genişliği 1940 mm ve yüksekliği 1686 mm’dir.

Testleri ve parametreleri halen devam eden EQE SUV, sürüş tutumu için beklentilere cevap verse de, 590 km’yi aşan WLTP, ekipman sayısı ve konfigürasyona bağlı olarak (AMG modelleri hariç) Avrupa otomobillerini öngörüyor. Bir arabadaki lityum iyon pil, on modülden oluşur.

Dahili pil yönetimi yazılımı, EQE SUV’nin güç yönetimini kullanım ömrü boyunca güncel tutmak için kablosuz (OTA) güncellemelere izin verir. Sürüş yardımları

Markanın standart donanımları arasında genellikle Attention Assist, aktif fren destek sistemi, aktif patinaj önleyici sistem, geri vites kameralı park paketi ve hız algılama sistemi bulunuyor. Yardımcı sistemlerin durumu ve işlevleri, sürücü ekranında tam ekran olarak gösterilir.

Çeviklik ve kullanım

EQE SUV’de kullanılan süspansiyon, dört bağlantılı bir ön aks ve çok bağlantılı bir arka akstan oluşur. Kısa dingil mesafesi ve olağanüstü yol tutuşu, yol tutuşu ve çevikliği büyük ölçüde artırır.

ADS + adaptif sönümlemeli Airmatic havalı süspansiyon isteğe bağlı olarak mevcuttur. Yerden yüksekliği artırmak için araç seviyesi 30 mm’ye kadar yükseltilebilir. EQE SUV’nin 4MATIC modellerinde Eco, Comfort, SPORT ve Individual Dynamic Select programlarının yanı sıra arazi sürüşü için bir Offroad programı da bulunuyor. Bu program ile 10 dereceye kadar eğim açısına sahip dikiz aynası standart olarak mevcuttur.

Değişiklikler

EQE SUV, kablosuz (OTA) teknolojisi aracılığıyla bir dizi ek hizmet başlatma olanağı sunar. Bu nedenle, satın alma işleminden sonra yeni arabanın ilk yapılandırmasını diğer cihazlarda tercihlerinize göre değiştirebilirsiniz. OTA hizmetleri Mercedes me Store’da mevcuttur.

Öğrenme programı sayesinde MBUX kontrol ve görüntüleme sistemi, bilgi-eğlence, konfor ve otomobille ilgili birçok işlev hakkında kişiselleştirilmiş bir bakış açısı sunar.

Sıfır katman tasarımı olarak adlandırılan tasarımla, kullanıcının artık alt menülerden geçmesi veya ses girişi sağlaması gerekmez. Duruma ve bağlama bağlı olarak programlar her zaman ekranın üstünde görüntülenir. Üç ekran, MBUX Hiper Ekranına düzgün bir şekilde yerleşerek 141 santimetrelik bir görüntüleme paneli oluşturuyor. EQE SUV’daki ön yolcu, kendi ekranına sahip 12,3 inç OLED ekrana sahip.

Stratejik Planlama

Elektrikli Akıllı Navigasyon, ücretli duraklar da dahil olmak üzere birçok faktöre dayalı olarak en hızlı ve en verimli rotayı planlıyor ve trafikteki değişikliklere dinamik olarak yanıt veriyor. Sistem ayrıca her bir lokasyonda beklenen şarj maliyetini de hesaplar. Ayrıca müşteri, örneğin beğendiği istasyonları ekleyerek veya yeni teklif edilenleri hariç tutarak planlanan kanalı değiştirme olanağına sahiptir.

Bu arada, çift bölgeli klima kontrolü standart, dört bölgeli Comfortmatic ise isteğe bağlı olarak sunuluyor.

Yeni ses

Serene Breeze adı verilen yeni ses, rahat ve doğal sesiyle öne çıkıyor. Entegre ses tasarımı sayesinde Mercedes-EQ modellerindeki yolcular, içten yanmalı motordan elektrikli araca geçişi net bir sesle yaşarlar. Farklı ses formatları bireysel kuruluma izin verir. Yolcu bölmesinde, harekete bağlı olarak değişen isteğe bağlı bir ses sistemi de bulunuyor.

Geçici uzantılar

Haziran 2022’den itibaren Mercedes me Charge, Avrupa’da kilometreye göre ayarlanmış üç yeni şarj oranı sunuyor. Ara sıra kargo için Mercedes me Charge S, normal kargo için Mercedes me Charge M ve normal kargo için Mercedes me Charge L. Ayrıca EQE SUV’u Tak ve Şarj hizmeti ile şarj etmek kolaydır.

Bu muhasebe sistemi henüz ülkemizde mevcut değildir.

>

Kaynak: Carmedya.com / Araçlar

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın