medyauzmani.com
Meclis açılıyor! İlk değişikliğin konusu da açıklandı. – Özgün Fikirler

Meclis açılıyor! İlk değişikliğin konusu da açıklandı.

Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulu, üç aylık bir aradan sonra bugün çalışmalarına devam edecek. Cumhurbaşkanı Erdoğan, yeni anayasa yılının açılış töreninde Meclis Genel Kurulu’na hitap edecek.

Yasanın hazırlanma süreci 4 Ekim Salı günü başlayacak. AK Parti de Meclis’te görüşülecek şartları belirledi. Dolayısıyla 2023 bütçe görüşmelerine kadar hükümet tarafından 2 bin liraya kadar büyük krediler oluşturulması, KYK kredilerinin iptali, yol, gıda ve akaryakıt teşviklerinin bire kadar muaf tutulması da dahil olmak üzere fikir fonu tartışılacak. gelir vergisi ve SGK fonlarından binlerce lira. . Fonun amacı, otomobil satışında 6 ay 6 bin kilometre sınırını aşmaya çalışanlara 300 liraya kadar para cezası uygulayan ve Sabit Bedeli tesis kararına yön veren hükümler de içerecek. Komite, ki. Anayasa Mahkemesi tarafından bozuldu.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN ÖĞLEDEN SONRA ÖZEL KATILACAK
Özel bir programla başlayacak oturuma Meclis Başkanı Mustafa Şentop başkanlık edecek. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yeni yasama yılının açılış konuşmasını yaptı. Yeni konuşmacı, mesajlarını Meclis kürsüsünden iletecek.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasının ardından Genel Kurul 4 Ekim Salı günü kapanacak.

HDP GÜZEL KALDIRILDI
Yurtdışına kaçarken yakalanıp tutuklanan HDP’li Semra Güzel’in görevden uzaklaştırılması da Genel Kurul’da görüşülecek. Güzel’in Genel Kurul’da bulunmaması nedeniyle karar ilk olarak Başkanlık Divanı’nda alınacak. Daha sonra bu karar Bölge Meclisi’ne gelecek.

SOSYAL MEDYA YÖNETMELİĞİ
Bilginin yayılmasını ele almayı amaçlayan bir medya yasası, Parlamentonun ilk maddeleri arasında yer alıyor. Bu görüşe göre, halkın huzurunu bozmaya uygun bir şekilde, halkı endişe, korku veya panik haline getirmek için ülkenin iç ve dış güvenliği, istikrarı ve halk sağlığı hakkında yalanlar yayan kimse. 1 yıldan 3 yıla kadar hapis cezasına çarptırılan Meclis’in Mart ayı sonuna kadar aralıksız çalışması bekleniyor. Parlamento temsilcileri listesinin açıklanmasıyla birlikte, Meclis bu kez 2023 seçimleri nedeniyle ara verecek.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın