medyauzmani.com
MEB tanıtımda tarih yazdı: Binlerce kişiyi heyecanlandıran KDK haberi… – Fikirler – Özgün Fikirler

MEB tanıtımda tarih yazdı: Binlerce kişiyi heyecanlandıran KDK haberi… – Fikirler

Ombudsman Kurumu (KDK), binlerce çalışanını memnun edecek bir reklam kararı aldı. Tüm kamu kurumlarına örnek olacak kararında KDK, “Mevcut sözleşmeleri değiştirin” talimat verdi.

KDK, “Bankaların gelişmesi için kamu sektörü çalışanlarının maaşlarında değişiklik yapılması taleplerinin ardından özellikle 2022 yılı öncesi sendikal sözleşme sayılarının ve son dönemde yapılan sözleşmelerin sayısının ekonomik büyüme dikkate alınarak yenilenmesi mümkün. , ekonomideki artış, piyasa fiyatları ve reklam ödemeleri ile ilgili sözleşmelerini yenileyen kamu sektörü kuruluşlarının uygulamaları. kelimeleri kullandı.

İYİ İŞÇİ ARANIYOR

KDK, yenilemenin ertelenmemesini ve 30 gün içinde işin kuruma bildirilmesini talep etti.Bu KDK kararı ile Milli Eğitim Milli Eğitim Bakanlığı, jet hızıyla pazarlama anlaşmasını revize ederek miktarı 3 bin TL’den artırdı. 25 500 TL’ye kadar.

Bulduklarına göre; Osman Y. isimli memur KDK’ya başvurarak banka ile çalıştığı kamu sözleşmesinin iyileştirilmesini talep etti.

Osman Y., dilekçesinde, anlaşma tarihinden sonra ortaya çıkan enflasyondaki artış nedeniyle 2022 yılında memur maaşlarında yüzde 70’e varan artışların yanı sıra vakfa gönderilen paralarda da yüzde 70’e varan artış olacağını söyledi. Banka aylık olarak. memur maaşlarının artmasıyla birlikte örgütlenmeleri önemli ölçüde artmıştır.

Osman Y., memur olarak avans olarak aldıkları banka terfi miktarının çok düşük olduğunu, kendi kuruluşları tarafından yapılan banka terfi anlaşmalarının ekonominin durumuna uygun olmasını ve servetlerinin ödenmesini istediklerini söyledi. KDK, yasa ve yönetmelik çerçevesinde konuya odaklandı.

JET HIZI TARAFINDAN DÜZENLENMİŞTİR

KDK bu kararı alınca, Milli Eğitim Bakanlığı ilgili banka ile yaptığı pazarlama anlaşmasını hızla değiştirdi. 2021 yılında üç yıl süreyle 3.000 TL olarak teyit edilen toplanan miktar 25.500 TL’ye yükseltildi.

50 BİN LİRADAN FAZLA

KDK, son dönemde banka promosyonunun mevcut ekonomik duruma uygun olarak değiştirilmesiyle ilgili büyük bir şikayette bulunulduğunu söylemesine rağmen, “2022 yılı başında kamu görevlilerinin maaşlarını ödemek için bankalarda tutulan para önemli ölçüde artmış, kamu görevlilerine yapılan reklam ödemeleri önceki anlaşmalara göre çok düşük olmuştur. şu tarihte. o kararlıydı.

Temmuz 2022 öncesi promosyon anlaşmalarının 3 bin TL ile 10 bin TL arasında olduğunu ve yeni anlaşmaların 50 bin TL seviyesine ulaştığını doğrulayan KDK, Anadolu Üniversitesi ile Türk Ekonomi Bankası arasındaki promosyon anlaşmasının 41.500 olduğunu söyledi. kişi başı TL. İmzasının bir kopyasını verdi.

KDK son seçiminde “Bankanın ilişkisini ekonominin durumuna uyacak şekilde değiştirmek için yeni bir yol oluşturmak açısından; Önerilerini il milli eğitim müdürlüğüne yapmaya karar verdiler. bir söz söyledi. KDK, oluşturulacak planın 30 gün içinde kuruluşa bildirilmesini istedi.

kaynak: MİLİYET GAZETESİ

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın