https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Mali müşavirler sokağa çıkma yasağı muafiyet belgesini elektronik ortamda almak zorundadır. - Özgün Fikirler
Anasayfa » Haber » Mali müşavirler sokağa çıkma yasağı muafiyet belgesini elektronik ortamda almak zorundadır.

Mali müşavirler sokağa çıkma yasağı muafiyet belgesini elektronik ortamda almak zorundadır.

Sokağa çıkma yasağı kapsamında mükellefler ev ve iş dışında taşınmak zorunda kalıyorum. Bu bağlamda yollarda cezalandırılabilir mi? Gönderide sadece ev ile iş arası yazıyor. ne yapmalıyım?

mide bulantısı

Profesyonel izleyicilere duyuru…!

Sevgili Profesyoneller,

İçişleri Bakanlığı genelgesine göre düzenlenen çalışma izni harç belgelerindeki unvan bölümlerinin hatalı olup olmadığı, nasıl güncelleneceği ve güncelleme yapılırsa yeni belge verilip verilmeyeceği sorulmaktadır.

1-) Çalışma izin görev belgeleri İçişleri Bakanlığı tarafından bir defaya mahsus olmak üzere elektronik federasyon sistemindeki veriler kullanılarak düzenlenerek PDF formatında federasyonumuza ulaştırılmıştır. Yani sistem dinamik bir mimaride çalışmaz. Bu nedenle belgedeki bilgiler güncellenemez ve yeni bir belge üretilemez.

2-) Başlıklardaki sorunlar belgeyi geçersiz kılmaz. Meslek mensupları, işlerinin niteliği gereği bulundukları ildeki iş planları çerçevesinde sokağa çıkma kısıtlamalarından muaf olacak.

3-) Personel listesine kayıtlı ve yükümlülüğü bulunan meslek mensubu ve meslek şirketi ortakları da e-devlet sisteminden görev belgesi alabilecek. Bu durumdaki meslek mensupları, e-devlet sisteminden belge alırken beyanname prosedürü ile adreslerini doldurabilecekler.

4) E-Birlik sisteminden çalışma izin belgelerini sadece meslek mensupları alabilir. Meslek mensubu adayları ve çalışanlar e-devlet üzerinden iş belgesi alabilirler.

5-) Meslek mensupları işe giriş belgelerinin işverenlik bölümünde kaşe ve imzalarını kullanacaklardır.

6-) Karantinada olduğu için belge düzenleyemeyen meslek mensuplarından profesyonel bir şirkete ortak ve yönetici olanlar ile büro faaliyetlerinde bulunanlar, işe başladıklarında e-devlet üzerinden çalışma belgesi alabilecekler. karantinayı bırakın. Karantina dışında olup hizmet akdi ile çalışan meslek mensupları yeni belge verilmesi konusunda İçişleri Bakanlığı ile görüşme halinde olup, gelişmeler hakkında daha fazla bilgi verilecektir.

04/04/2021 tarihinde bildirilen vergi cezasının tebliğine ilişkin vergi mahkemesine itiraz hakkının son günü 05/03/2021 tarihine denk gelmektedir. Bu tarih pandemi yasağı içinde olduğuna göre 17.05.2021 yasağının bitiş tarihi ne kadar uzatılabilir?

Yasaklar nedeniyle dava açma süresi uzatılamaz. Böyle bir düzenleme yok.

Davanın 03/05/2021 tarihine kadar açılması gerekiyordu.


Kaynak: İSMMMO, TÜRMOB
Yasal uyarı: Bu içerikte yer alan bilgiler, resimler, tablolar, açıklama, yorum, analizler ve içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bir kişi veya kuruluşa özel profesyonel bilgi veya tavsiye sağlama amacı taşımaz. Tema olarak benzer olsa da her eser kendi koşullarından dolayı farklı tavırlar sergileyebilir. Bu nedenle, bu makalede belirtilen içerikten yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar vermeden önce bir uzmana danışmanız yararınıza olacaktır. Bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer her türlü içeriğin özel veya resmi makamlarca kullanılması sonucunda doğabilecek zarar ve ziyandan Muhasebe Haberler veya ilişkili kişi veya kurumlar sorumlu değildir. , gerçek veya tüzel kişi, kurum ve kuruluşlar.


Kaynak: İŞKUR Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

Diğer gönderilerimize göz at

Yorum yapın