medyauzmani.com
Mali Müşavirler Şirketlere Ortak Olup Yönetimlerine Katılabilir mi? – Özgün Fikirler

Mali Müşavirler Şirketlere Ortak Olup Yönetimlerine Katılabilir mi?

Faal olarak çalışmayan, bürosu olmayan ve diplomasını kullanmayan bir mali müşavir limited şirkete ortak olup yöneticilik yapabilir mi?

Ortak olup yönetici olabilirsiniz.

Defterlerini tuttuğumuz bir anonim şirkete yönetim kurulu üyesi olmadan ortak olabilir miyiz? Yani ortak olduğumuz şirketin kaydını (yönetim kurulu üyesi olmadan hisse alarak) tutabilir miyiz?

Meslek mensupları, sermaye kısıtlaması ve kısıtlaması olmaksızın tüm ticari şirketlere ortak olabilirler.

Ancak bölümlerde yer almıyorlar. Bu ortak şirketlere 3568 Sayılı Kanunda belirtilen profesyonel hizmetleri sağlayabilir.


Kaynak: ISMMMO
Yasal uyarı: Bu içerikte yer alan bilgiler, resimler, tablolar, açıklama, yorum, analizler ve içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bir kişi veya kuruluşa özel profesyonel bilgi veya tavsiye sağlama amacı taşımaz. Tema olarak benzer olsa da her eser kendi koşullarından dolayı farklı tavırlar sergileyebilir. Bu nedenle, bu makalede belirtilen içerikten yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar vermeden önce bir uzmana danışmanız yararınıza olacaktır. Bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer her türlü içeriğin özel veya resmi makamlarca kullanılması sonucunda doğabilecek zarar ve ziyandan Muhasebe Haberler veya ilişkili kişi veya kurumlar sorumlu değildir. , gerçek veya tüzel kişi, kurum ve kuruluşlar.


benzer içerikler

Mali müşavirler şirket kurabilir veya şirkete ortak olabilir mi?

Meslek mensupları şirketlere ortak olabilir ve yönetimlerine katılabilirler mi?

Şahıs şirketi limited şirkete dönüştüğünde rekabet kuruluşuna sermayesi kadar ödenir mi?

Kaynak: İŞKUR Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın