https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Mali müşavirler müşterileriyle e-birlik sistemi üzerinden sözleşme yapmalı mı? - Özgün Fikirler
Anasayfa » Haber » Mali müşavirler müşterileriyle e-birlik sistemi üzerinden sözleşme yapmalı mı?

Mali müşavirler müşterileriyle e-birlik sistemi üzerinden sözleşme yapmalı mı?

Sınırlı bir kitap tutmuyoruz. Firma ile danışmanlık kapsamında muhatap olsak e-sendika sözleşmesi yapmak gerekli midir? Standart serbest meslek stopaj makbuzu %20 stopaj vergisi ve %18 KDV midir?

Sözleşme e-birlik üzerinden yapılacaktır.

%20 KDV kesintisi %18 KDV kesintisi Müşterinin tanımına ve yaptığı işe göre KDV düşülür.

KDV stopajına tabi olacak işlemler için lütfen aşağıdaki linki inceleyiniz.

Rekabete aykırı yazılımların profesyonel kullanımına ilişkin zorunlu mesleki karar

Amaç Madde 1 Bu zorunlu mesleki karar; Yazılı hizmet sözleşmesi yapılmadan iş kabul etmemek, bir ücret cetveline bağlı kalmak ve bunun sonucu olarak işin bedavaya veya tarifenin altında yapılmasına engel olmak, sözleşmeden dolayı ücret borcu olan müşteriye yaptırmak. çırakların ve bürolarda çalışan bağlı meslek mensuplarının meslekten çıkarılmalarının önlenmesi. Daha önce çalıştıkları büronun müvekkillerine iki yıl geçmedikçe hizmet vermeme yasağına uyup uymadıklarını izlemek ve bu konudaki aykırı uygulamaları durduracak önlemler almak amacıyla kurulmuştur.

İhtisas

Makale 2 – Bu zorunlu mesleki karar, personel listesinde kayıtlı tüm meslek mensuplarını kapsar.


Kaynak: ismmmo, GİB
Yasal uyarı: Bu içerikte yer alan bilgiler, resimler, tablolar, açıklama, yorum, analizler ve içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bir kişi veya kuruluşa özel profesyonel bilgi veya tavsiye sağlama amacı taşımaz. Tema olarak benzer olsa da her eser kendi koşullarından dolayı farklı tavırlar sergileyebilir. Bu nedenle, bu makalede belirtilen içerikten yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar vermeden önce bir uzmana danışmanız yararınıza olacaktır. Bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer her türlü içeriğin özel veya resmi makamlarca kullanılması sonucunda doğabilecek zarar ve ziyandan Muhasebe Haberler veya ilişkili kişi veya kurumlar sorumlu değildir. , gerçek veya tüzel kişi, kurum ve kuruluşlar.


Kaynak: İŞKUR Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

Diğer gönderilerimize göz at

Yorum yapın