https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Mali müşavirler ikamet adreslerinde çalışabilir mi? - Özgün Fikirler
Anasayfa » Haber » Mali müşavirler ikamet adreslerinde çalışabilir mi?

Mali müşavirler ikamet adreslerinde çalışabilir mi?

İnşaat mühendisi olan kişi limited şirkette ortak ve yönetici olarak çalışmaya devam etmektedir. Bu kişi limited şirkette hem ortak hem de yönetici olarak devam ederken aynı zamanda şahsi vergi borcu açabilir mi? Varsa, bağımsız bir işletme olarak mı yoksa kar amacı güden bir işletme olarak mı faaliyet gösterecek?

Bahsettiğiniz mühendis serbest meslek sahibi olarak sorumluluk açabilir.

“Home office” yapısı serbest meslek faaliyetleri için uygun değildir. “Limited şirket” olarak faaliyetine devam edecek meslek mensubu, şirket merkezi olarak ikametgahını gösterebilir mi?

İkametgah adresleri için işyeri kayıt belgesi düzenlenmez.


Kaynak: ISMMMO
Yasal uyarı: Bu içerikte yer alan bilgiler, resimler, tablolar, açıklama, yorum, analizler ve içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bir kişi veya kuruluşa özel profesyonel bilgi veya tavsiye sağlama amacı taşımaz. Tema olarak benzer olsa da her eser kendi koşullarından dolayı farklı tavırlar sergileyebilir. Bu nedenle, bu makalede belirtilen içerikten yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar vermeden önce bir uzmana danışmanız yararınıza olacaktır. Bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer her türlü içeriğin özel veya resmi makamlarca kullanılması sonucunda doğabilecek zarar ve ziyandan Muhasebe Haberler veya ilişkili kişi veya kurumlar sorumlu değildir. , gerçek veya tüzel kişi, kurum ve kuruluşlar.


benzer içerikler

Mali Müşavirler Home Office Olarak Çalışabilir mi?

Home ofis olarak kullanılan kiralık daire için kesilen fatura SMMM etkinlik defterine gider yazılabilir mi?

Bir limited şirket altında evde çalışan bir kişi. Cinsel yolla bulaşan hastalıklar. Yaratmış olsaydı, Bagh-core statüsünü elde eder miydi?

Kaynak: İŞKUR Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

Diğer gönderilerimize göz at

Yorum yapın