https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Mali müşavirler, bunlara erişimi olmayan mükellefler için muhasebe sözleşmelerini tek taraflı olarak feshedebilir mi? - Özgün Fikirler
Anasayfa » Haber » Mali müşavirler, bunlara erişimi olmayan mükellefler için muhasebe sözleşmelerini tek taraflı olarak feshedebilir mi?

Mali müşavirler, bunlara erişimi olmayan mükellefler için muhasebe sözleşmelerini tek taraflı olarak feshedebilir mi?

Yabancı ortaklı iki şirketimizin yetkililerine uzun süredir ulaşamıyorduk. Sözleşmelerimize ulaşamadığımız için tek taraflı olarak feshetmek istiyoruz. Tek taraflı fesih ile ilgili herhangi bir yasal veya başka bir sorunla karşılaşmaz mıyız?

Müvekkilinizin bildiği adrese taahhütlü mektup göndererek sözleşmeyi tek taraflı olarak feshedeceğinizi biliyorum. Gönderi size geri döndükten sonra, sonlandırma işlemini tamamlayın. Müşterinin VD’sini bilgilendirin.

2019 yılında bir ortak ve bir yabancı ortak ile limited şirket sözleşmesi imzaladım. Birkaç ay maaşımı aldım ama sonra şirket ortağı ülkesine döndü ve bana Türkiye’ye gelmeyeceği ve bir daha gelmeyeceği bilgisi verildi. Şirketin herhangi bir faaliyeti bulunmamaktadır. Bu şirketle ilişkimi nasıl kesebilirim?

Sözleşmeyi tek taraflı fesih ettiğinizi firmanın bilinen adresine bildiriniz ve iadeli taahhütlü mektupla gönderiniz. Ardından, GIB ile Arabuluculuk ve Sorumluluk Anlaşmasını feshedin.


Kaynak: ISMMMO
Yasal uyarı: Bu içerikte yer alan bilgiler, resimler, tablolar, açıklama, yorum, analizler ve içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bir kişi veya kuruluşa özel profesyonel bilgi veya tavsiye sağlama amacı taşımaz. Tema olarak benzer olsa da her eser kendi koşullarından dolayı farklı tavırlar sergileyebilir. Bu nedenle, bu makalede belirtilen içerikten yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar vermeden önce bir uzmana danışmanız yararınıza olacaktır. Bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer her türlü içeriğin özel veya resmi makamlarca kullanılması sonucunda doğabilecek zarar ve ziyandan Muhasebe Haberler veya ilişkili kişi veya kurumlar sorumlu değildir. , gerçek veya tüzel kişi, kurum ve kuruluşlar.


benzer içerikler

Mali müşavirler kitabı teslim etmek için kullandıkları yazılımın yedek bir kopyasını sağlamak zorunda mı?

Mali müşavirlerin beyannamelerini göndermek için şirketlerle arabuluculuk anlaşması imzalaması yeterli midir?

Alacaklarımı tahsil edemediğim bir müvekkile yasal evrak teslim edemiyorum?

Kaynak: İŞKUR Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

Diğer gönderilerimize göz at

Yorum yapın