https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Maldivler ile bir hava hizmetleri anlaşması imzalamak - Özgün Fikirler
Anasayfa » Haber » Maldivler ile bir hava hizmetleri anlaşması imzalamak

Maldivler ile bir hava hizmetleri anlaşması imzalamak

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Maldivler ile hava hizmetleri anlaşması imzalandığını belirterek, “Bu anlaşma, iki ülke arasında trafik hakları, uçuş kapasitesi, uçuş güvenliği, ve fiyat çizelgeleri.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Maldivler Cumhuriyeti Ulaştırma ve Sivil Havacılık Bakanı Aisha Nahula ile görüştü. Bakan Grismailoğlu, iki ülke arasındaki ulaşım ilişkilerinin ele alındığına değinerek şu değerlendirmelerde bulundu:

Türkiye ve Maldivler coğrafi olarak birbirinden uzak olsalar da hem ikili hem de uluslararası platformlarda yakın ilişkilere sahip iki ülkedir. Bugünkü toplantımızda değerli meslektaşımla özellikle sivil havacılık ve deniz taşımacılığı alanlarındaki ilişkilerimizin kapsamlı bir değerlendirmesini yaptık. Bu alanlarda ilişkilerimizi güçlendirmek için neler yapabileceğimiz konusunda fikir alışverişinde bulunduk. Denizcilik alanında, deniz emniyeti ve gemi yapımı alanında işbirliği imkanları başta olmak üzere, birlikte atabileceğimiz somut adımları değerlendirdik.

Uluslararası kuruluşlarla ilişkilerin de ele alındığını belirten Karaismailoğlu, Maldivler ile hava hizmetleri anlaşması imzalandığını bildirdi.

İki ülke arasındaki sivil havacılık ilişkileri

Karaismailoğlu, “Bu anlaşma ile sivil havacılık alanındaki ilişkilerimizin hukuki altyapısını sağlam bir şekilde belirledik. Anlaşma, trafik hakları, uçuş kapasitesi, uçuş güvenliği ve ücret tarifeleri gibi iki ülke arasındaki sivil havacılıkla ilgili birçok konuyu düzenlemektedir.

Ulaştırma Bakanı Karaismailoğlu, anlaşmanın ekonomik, kültürel ve turizm alanlarındaki işbirliğinin güçlendirilmesine de katkı sağlayacağını belirterek, mevkidaşı Nahula’yı 6-8 Ekim tarihlerinde gerçekleştirilecek 12. Ulaştırma ve Haberleşme Konseyi toplantısına çağırdı.


Kaynak: Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı TC
Yasal uyarı: Bu içerikte yer alan bilgiler, resimler, tablolar, açıklama, yorum, analizler ve içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bir kişi veya kuruluşa özel profesyonel bilgi veya tavsiye sağlama amacı taşımaz. Tema olarak benzer olsa da her eser kendi koşullarından dolayı farklı tavırlar sergileyebilir. Bu nedenle, bu makalede belirtilen içerikten yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar vermeden önce bir uzmana danışmanız yararınıza olacaktır. Bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer her türlü içeriğin özel veya resmi makamlarca kullanılması sonucunda doğabilecek zarar ve ziyandan Muhasebe Haberler veya ilişkili kişi veya kurumlar sorumlu değildir. , gerçek veya tüzel kişi, kurum ve kuruluşlar.


Kaynak: İŞKUR Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

Diğer gönderilerimize göz at

Yorum yapın