medyauzmani.com
Kutudan raf yapımı – ahşap kutu raf – Özgün Fikirler

Kutudan raf yapımı – ahşap kutu raf

Ahşap meyve kutularından raflar yaparak ev dekorunuza farklılık katabilirsiniz. Evinize özel bir hava katacak dolaplardan yapılan raflar hem eğlenceli hem de kolay. Bu rafları balkon ve teras gibi evinizin dışında, çocuk odanızda, yatak odanızda ve hatta oturma odanızda kullanabilirsiniz. Bu yazımızda kasadan raf yapımı hakkında bilmeniz gerekenleri birlikte keşfedeceğiz.

Meyve kutuları nerede bulunur?

Süper kolay… marketinizden sizin için ayırmasını isteyebilir, yapı marketlerinden satın alabilir veya internetten sipariş verebilirsiniz. Seçenekler çok, siz karar verin.

Yapmaya karar verdiğiniz raf modeli için ek kereste ihtiyacınız varsa, bunları kutulardan birini kaldırarak alabilir veya sokaktan bahçede bulabilir veya bir marangoza kesebilirsiniz. çok uygun bir fiyata.

İhtiyacınız olan malzemeler

 • ahşap meyve kutuları
 • Zımpara
 • egzersizler
 • çiviler
 • ahşap astar boya
 • sprey boya
 • vernik isteğe bağlı

Ahşap bir kutudan raf nasıl yapılır

Raf ahşap bir kutudan yapılmıştır

 1. Rafları yapacağınız kapların dış yüzeylerindeki toz ve kiri nemli bir bezle temizleyiniz.
 2. Nemi buharlaştırmak için kutuları havalandırın ve kuruduğunda yüzeyleri zımparalayın.
 3. Kutudan raf yapımında atlanan bir aşamaya geldik: kutuları astarlayın. Kutuları boyamadan önce hazırlamak, boyanın daha iyi oturmasını sağlar ve boyanın çatlama ve dökülme olasılığını ortadan kaldırır. Kutu ambalajındaki talimatlara göre kutulara astar uygulayın.
 4. Astar üzerine sprey boya uygulayın. Boya yaparken katları mümkün olduğunca ince tutmalı ve yeni bir kat uygulamadan önce her katın tamamen kurumasını sağlamalısınız.
 5. Raflarınıza parlaklık katmak istiyorsanız isteğe bağlı olarak vernik kullanın.
 6. Boyama işlemi bittikten sonra sıra istediğiniz raf tasarımına göre ahşap kasaları bir araya getirmeye gelir. Bir matkap yardımıyla kutuları istediğiniz gibi bir araya toplayın ve sabitleyin.
 7. Kurulum sırasında kaplamada herhangi bir hasar meydana gelirse, hasarlı alanları yeniden boyayın ve onarın.
 8. Evinizin köşesine veya duvarına ahşap kutulardan yapılmış raflar yerleştirmek istiyorsanız, bunları bir matkap yardımıyla duvara sabitleyin.
 9. Budur!

Kasadan rafı oluşturun

Sprey boyama aşamasında, boya tamamen kuruduktan sonra zımparalayıp tekrar boyayarak uygulamanın kötü kısımlarını düzeltebilirsiniz.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın