medyauzmani.com
Kurumlar kiraladıkları gayrimenkuller için kiracıya fatura kesecek mi? – Özgün Fikirler

Kurumlar kiraladıkları gayrimenkuller için kiracıya fatura kesecek mi?

Kurumsal bir iş yeri kiraladık. Kuruluştan kiraladığımız yer için fatura kesmemiz gerekiyor mu?

Kiralanan yerin maliki işletmenin iktisadi işletmesi ise fatura düzenlenecektir.

Kuruluştan kiralanması halinde 31.05.2021 tarihine kadar stopaj %10 olacaktır.


Bazı mükellefler ev sahibiyle anlaşarak birkaç ay kira ödemeyecek veya geç ödeyecek. Bu durumda ödeme olmadığı için stopajda beyan edebilir miyiz?

Bir ödeme varsa toplam değer düşülür. Ödenmeyen kira için toplam değer düşülmez. Ödeme yapıldığında toplam katma değer düşülür.


Kaynak: ISMMMO
Yasal uyarı: Bu içerikte yer alan bilgiler, resimler, tablolar, açıklama, yorum, analizler ve içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bir kişi veya kuruluşa özel profesyonel bilgi veya tavsiye sağlama amacı taşımaz. Tema olarak benzer olsa da her eser kendi koşullarından dolayı farklı tavırlar sergileyebilir. Bu nedenle, bu makalede belirtilen içerikten yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar vermeden önce bir uzmana danışmanız yararınıza olacaktır. Bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer her türlü içeriğin özel veya resmi makamlarca kullanılması sonucunda doğabilecek zarar ve ziyandan Muhasebe Haberler veya ilişkili kişi veya kurumlar sorumlu değildir. , gerçek veya tüzel kişi, kurum ve kuruluşlar.


Kaynak: İŞKUR Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın