https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Kredi notu formu B’de yetkilendirildi mi? - Özgün Fikirler
Anasayfa » Haber » Kredi notu formu B’de yetkilendirildi mi?

Kredi notu formu B’de yetkilendirildi mi?

Araç alım satımı yapan mükellef, icra aracı ihalelerine girerek icra daireleri, emlak müdürlükleri ve vergi dairelerinden araç almaktadır. Aracı satın aldığı icra dairesi, vergi dairesi adına firmaya BA formu ile bildirimde bulunulmalı mı?

Aracı satan kişi biliniyorsa kimlik bilgileri; Değilse icra dairesi bilgileri yazılır.


Yurt dışına meyve ihracatı yapan firmamız, gönderdiği bozuk mallar neticesinde yurt dışı alıcı firmadan kredi notu alarak zorunlu olarak ihracat fiyatını indirmiştir. Satış faturaları ihracat tarihindeki kur üzerinden KDV beyannamesine ve BS bildirimine kesinti yapılmadan dahil edilir. Bibliotheca Alexandrina ekstresinde yurtdışından bir kredi notu borç belgesi yer almalı mı?

Borç belgesinin BA bildiriminde yurt dışından bir “akreditif” yer alacaktır.


Kaynak: ISMMMO
Yasal uyarı: Bu içerikte yer alan bilgiler, resimler, tablolar, açıklama, yorum, analizler ve içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bir kişi veya kuruluşa özel profesyonel bilgi veya tavsiye sağlama amacı taşımaz. Tema olarak benzer olsa da her eser kendi koşullarından dolayı farklı tavırlar sergileyebilir. Bu nedenle, bu makalede belirtilen içerikten yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar vermeden önce bir uzmana danışmanız yararınıza olacaktır. Bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer her türlü içeriğin özel veya resmi makamlarca kullanılması sonucunda doğabilecek zarar ve ziyandan Muhasebe Haberler veya ilişkili kişi veya kurumlar sorumlu değildir. , gerçek veya tüzel kişi, kurum ve kuruluşlar.


Kaynak: İŞKUR Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

Diğer gönderilerimize göz at

Yorum yapın