medyauzmani.com
KPSS 2022 sonucu ne zaman açıklanacak? KPSS ertelenmiş sonuçların açıklanma tarihi ne zaman? – Özgün Fikirler

KPSS 2022 sonucu ne zaman açıklanacak? KPSS ertelenmiş sonuçların açıklanma tarihi ne zaman?

KPSS 2022 sonucu ne zaman açıklanacak? Sorusu, KPSS revize sınav sonuçlarını bekleyen birçok KPSS adayı tarafından sıkça aranıyor. KPSS sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağını bu yazımızda yanıtladık. Peki, KPSS 2022 sonucu ne zaman açıklanacak? KPSS ertelenmiş sonuçların açıklanma tarihi ne zaman?

KPSS SON SONUC 2022 NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

31 Temmuz’da yapılan KPSS oturumunun iptal edilmesinin ardından ÖSYM Başkanı, KPSS Lisans sınavını tekrarladı ve mükerrer sınav sonuçlarının tarihini verdi. 24-25 Eylül tarihlerinde tekrarlanan KPSS lisans sınavı sonuçları 21 Ekim’de açıklanacak.

NE ZAMAN VE HANGİ GÜN?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından yayınlanan 2022 KPSS sınav takvimine göre 2022 KPSS ÖABT sınavı 2 Ekim 2022 tarihinde yapılacak. Sınav Pazar günü 10:15’te başlayacak. ÖABT’de 120 dakikalık sınavın ilk 90 dakikası ve son 15 dakikasında; 150 dakikalık sınavın ilk 110 dakikası ve son 15 dakikası kayıt odasından çıkmak yasaktır.

KPSS ÖABT’yi KİMLER DENEYEBİLİR?

Alan Öğretimi Bilgi Testi’ne eğitim ile bilim ve edebiyat derslerini tamamlamış veya lisans eğitimini öngörülen sınav süresi içinde tamamlayabilecek adaylar girebilir. İçerik Bilgisi Testi’ne girmek için herhangi bir yaş sınırlaması yoktur.
Ayrıca ÖABT’ye giriş sayısında herhangi bir kısıtlama yoktur. Adaylar, gereksinimlerini karşılamak için ÖABT’ye birden fazla kez girebilirler.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın