https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Kısa çalışma ödeneğindeki süreler yıllık izin hesabına dahil edilir mi? - Özgün Fikirler
Anasayfa » Haber » Kısa çalışma ödeneğindeki süreler yıllık izin hesabına dahil edilir mi?

Kısa çalışma ödeneğindeki süreler yıllık izin hesabına dahil edilir mi?

16 Mart 2020 ile 25 Ocak 2021 tarihleri ​​arasında Covid 19 nedeniyle çalışmayan bir işçinin yıllık izin süresi hesaplanırken bu işsizlik süresi dikkate alınmalı mı?

Bu süre içinde işçi iş sözleşmesinin askıya alınmasına rağmen kçö’den yararlanmışsa yıllık ücretli izin hesabında bu süreler dikkate alınmalıdır.

Sonuç olarak, yıllık ücretli iznini kısa çalışma döneminde kullanmak isteyen işçiye, kısa çalışma uygulamasından önce yürürlükte olan normal çalışma düzenine göre hak ettiği şekilde izin hakkı tanınacaktır. ibrazı halinde ücretler tam olarak ödenecek ve hizmet belgelerinde ve SGK aylık taksitlerinde her tam gün yıllık izin günü teklif edilecektir.

Yıllık ücretli izin hakkının kullanıldığı süreye dahil olan ancak yıllık izin sayılmayan hafta sonları, resmi tatiller ve resmi tatiller için ödenen ücretler de buna dahildir.

Yıllık ücretli izin hakkı süresince işçi kısa çalışma uygulaması kapsamı dışında kalacak ve izin dönüşünden sonra kısa çalışma uygulaması doğrultusunda çalışmaya devam edebilecektir.


Bir çalışanımız 5 gün hapis cezası alsın. Yıllık izni var. Bu beş günü yıllık izin sayabilir miyiz?

Çalışanın muvafakat ve yazılı bildirim alması halinde yıllık izin tanımına girmez ancak kullanılmasına engel bir durum yoktur.

(f) İşçi, yedi günden fazla hapis cezasını gerektiren bir suç işler ve cezası ertelenmezse, işçi ihbarsız ve tazminatsız işten çıkarılır.


Kaynak: ISMMMO
Yasal uyarı: Bu içerikte yer alan bilgiler, resimler, tablolar, açıklama, yorum, analizler ve içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bir kişi veya kuruluşa özel profesyonel bilgi veya tavsiye sağlama amacı taşımaz. Tema olarak benzer olsa da her eser kendi koşullarından dolayı farklı tavırlar sergileyebilir. Bu nedenle, bu makalede belirtilen içerikten yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar vermeden önce bir uzmana danışmanız yararınıza olacaktır. Bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer her türlü içeriğin özel veya resmi makamlarca kullanılması sonucunda doğabilecek zarar ve ziyandan Muhasebe Haberler veya ilişkili kişi veya kurumlar sorumlu değildir. , gerçek veya tüzel kişi, kurum ve kuruluşlar.


Kaynak: İŞKUR Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

Diğer gönderilerimize göz at

Yorum yapın