medyauzmani.com
Kırım Köprüsü’ne yapılan saldırının arkasında Ukrayna var – Özgün Fikirler

Kırım Köprüsü’ne yapılan saldırının arkasında Ukrayna var

Kırım köprüsündeki patlamadan iki gün sonra Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Güvenlik Konseyi’ni toplamaya karar verdi.

Kremlin’den yapılan açıklamada, “Putin, Güvenlik Konseyi’nin daimi üyeleriyle görüştü” söylendi.

NÜKLEER SİLAH KULLANIMI MASA ÜZERİNDE OLMALI

Rusya’nın Kırım patlamasından sonra nasıl hareket edeceği şaşırtıcı.

Moskova’nın stratejik nükleer silah kullanıp kullanmayacağı tartışma konusu.

“TOPYEKÜN SAVAŞ”.

Putin’in Ukrayna’ya savaş ilan edebileceği de öne sürüldü. Çünkü Rusya şu anda Ukrayna’yı işgal ediyor. “özel çalışma” ve Ukrayna’ya hiç bakmayacağını söylüyor.

VE PUTİN’DEN İLK SÖZLER

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Kırım Köprüsü’nün patlaması, “Rusya Federasyonu’nda önemli bir yere terör saldırısı” olarak tanımlanır. Putin ayrıca gösterilerin Ukrayna gizli servisleri tarafından gerçekleştirildiğini iddia etti:

“Kırım köprüsünün patlaması şüphesiz bir terör eylemidir. Amacı Rusya’nın en önemli altyapısını yıkmaktır. Bunun failleri Ukrayna polisidir.”

Rusya Soruşturma Komitesi Başkanı Alexander Bastrykin, Kremlin’de Putin ile bir araya geldi. “Kırım Köprüsü’ne yapılan saldırı Ukrayna istihbaratı tarafından planlanmış ve gerçekleştirilmiştir. Saldırının gerçekleşmesine bazı Rus vatandaşları ve yabancı ülkeler yardım etmiştir. Patlayan arabanın güzergahını belirledik: Bulgaristan, Gürcistan, Ermenistan, Kuzey Osetya ve Krasnodar. FSB polisi saldırının faillerini tespit etti.” dedi.

kaynak: MADDE 7

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın