medyauzmani.com
Kırım Köprüsü saldırısının ardından Rusya’dan sert mesaj: Şiddetle karşılık vereceğiz – Özgün Fikirler

Kırım Köprüsü saldırısının ardından Rusya’dan sert mesaj: Şiddetle karşılık vereceğiz

Avrupa’nın en büyük köprüsü olan Kırım Köprüsü’nün bombalanması ve yıkılmasıyla ilgili ilk söz Rusya’dan geldi. Rus Yardımcısı Andrey Gurulev “Güçlü bir yanıt istiyoruz, yanıt vereceğiz. Ama acele etmeden her şeyi en ince ayrıntısına kadar hesaplamamız gerekiyor. Genel müdürümüz doğru ve güçlü kararlar almasını biliyor. Yapacak, zamanı geldi” dedi.

Bu sabah Ukrayna ordusu, Rusya’yı Kırım’a bağlayan Kırım köprüsünde bomba patlattı. Rusya Federasyonu Soruşturma Komitesi tarafından yapılan açıklamada, daha önce bilinenlere göre Kırım Köprüsü’nün patlaması sonucu 3 kişinin hayatını kaybettiği bildirildi. Saldırının ardından köprü yangına yenik düşse de Rusya’nın bu saldırıya nasıl karşılık vereceği merak konusu oldu.

“EN İYİLERİN GÜÇLERİNİ SAYMALIYIZ”

Kremlin sözcüsü Peskov yaptığı açıklamada, Putin’e olanları anlattığını ve örgütün kurulacağını söyledi. Öte yandan patlamanın sesi devam ederken, Rus parlamentosunun alt meclisi Güvenlik Komitesi üyesi Andrey Gurulev, Kırım Köprüsü’ne saldırmak için acele etmeden güçlü bir yanıt verileceğini söyledi. gurulev “Güçlü bir şekilde yanıt vermek istiyoruz ve yanıt vereceğiz. Ama her şeyi acele etmeden ayrıntılı bir şekilde hesaplamalıyız, şimdi asıl mesele duygulara teslim olmamak. CEO’muz doğru ve güçlü kararları nasıl vereceğini biliyor, yapacak. yap, eminim, zamanı geldi.” dedi.

ARAÇ BOMBASI İMHA EDİLMİŞTİ

Rusya’nın terörle mücadele komitesi patlamadan bomba yüklü bir arabayı sorumlu tuttu. Demiryoluyla Kırım’a götürülen yedi petrol tankeri, bomba yüklü bir aracın infilak etmesiyle alevler içinde kaldı. Araçlar daha sonra köprüde durduruldu.

“BU DAHA BAŞLANGIÇ”

Ukrayna’da bir müzakereci ve Ukrayna’da iktidar partisi “Ukrayna Halk Bakanı” Başkanı David Arakhamia, köprünün patlamasını bildirdi. “Rusya’da kaçak inşaatlar çökmeye ve alev almaya başladı. Sebebi basit, patlayıcı bir şey yaparsan yakında patlar. Ve bu daha başlangıç. Ayrıca Rusya güvenilir inşaatta pek iyi değil” bir söz söyledi.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın