medyauzmani.com
Kılıçdaroğlu’na ‘başlık yapma’ fikrini veren siyasetçi ortaya çıktı – Özgün Fikirler

Kılıçdaroğlu’na ‘başlık yapma’ fikrini veren siyasetçi ortaya çıktı

Türkiye siyasette yoğun bir gün geçiriyor. Listede CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu var. “Şapkalar için yasal garanti” Çıkışı vardır. Bu durumda CHP, başörtüsü kelimesini içermeyen bir yasayı Meclis’e sundu.

AK Parti’nin bugünkü toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin konuyla ilgili tutumunu açıkladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Dürüstseniz ve başörtüsü meselesini ülke gündeminden çıkarmak istiyorsanız cevabı kanunlara değil anayasaya verelim. Erkeksen şöyle yapalım” CHP’yi ve Kılıçdaroğlu’nu aradı.

CHP PERSONELİ HAYIR DEDİ, KILIÇDAROĞLU YUMUŞAK

CHP’den Cumhurbaşkanı’nın Anayasa teklifine ilk yanıt Grup Başkanvekili Özgür Özel’den geldi. özel, “Meclis’e sunduğumuz tasarı AK Parti’nin kafasını karıştırdı. Onlara yardım etmemek için anayasayı değiştirmeyi düşünüyorlar, başka fırsatlar arıyorlar. Her gün kanunu çiğneyen bir fikirle anayasayı değiştiremeyiz. Bu yeni yasa yeni Meclis’in işi olacak! kelimeleri kullandı.

Yeni yasa çağrısına karşı çıkan CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel’e çok sayıda CHP lideri destek verdi.

Erdoğan’a bu cevabı Özgür Özel, TBMM’den ayrılırken sormuştu. CHP’li Erdoğan “hayır” Cevabıyla ilgili olarak şunları söyledi: “Yapılması gereken bu. Dürüst değiller. Onlara göre böyle bir kanun… Bu işte kanun çıkarmaya gerek yok. Bu zaten kanunla onaylandı. Dürüstseniz alalım. bu iş anayasa güvencesi ile yapılıyor.kanunumuzda bunu birçok yönden ispatlayan maddeler var ama dürüst tembellik meselesini özgürlüğün içine koyalım bu teklifi Meclis’e getireceğiz ne yapacaklar ? Desteklemeyecekler. Her zamanki gibi samimiyeti ortaya çıkacak.”

Siyasi gol attığını düşünen CHP Genel Başkan Yardımcısı Özgür Özel’in ardından CHP bir adım daha attı. CHP lideri, “Saç takan kadınların hak ve özgürlüklerine kavuşmasını istediğimiz bu hukuki enstrümanları destekleyin Erdoğan; Arkasında hileli bir plan yoksa elbette Alevi vatandaşlarımız da dahil olmak üzere hak ve özgürlükler için her türlü desteği vermeye hazırız. “ dedi.

“AKLI DAVUTOĞLU KILIÇDAROĞLU’NA VERİLMİŞTİR”

CHP medyasında da sık sık eleştirilen Kemal Kılıçdaroğlu’nun tesettür görünümünün detayları ortaya çıkmaya başladı. Gazeteci Adem Metan, aldıklarını Twitter hesabından paylaştı:

“CHP için özellikle Sayın Kılıçdaroğlu’na yakın bir gazeteci arkadaşımla görüştüm. Kemal Bey’in başörtüsü konusunda söylediklerinden sonra Sayın Davutoğlu dedi ve Davutoğlu bu fikri başlattı.”

YAPMA: Halk TV’de İsmail Küçükkaya’nın programına katılan Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Kılıçdaroğlu’nun açıklamasının ardından CHP liderini arayıp teşekkür ettiğini söyledi.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın