medyauzmani.com
Kılıçdaroğlu ve Akşener gizlice anlaştı! Sosyal medyada en çok konuşulan kelime – Özgün Fikirler

Kılıçdaroğlu ve Akşener gizlice anlaştı! Sosyal medyada en çok konuşulan kelime

Kanal 7 Ankara Temsilcisi ve Haber7.com Yazarı Mehmet Acet’in ev sahipliğinde düzenlenen ‘Akşam Baskısı’ en son siyasi haberleri sizlerle buluşturuyor. Ülke TV ekranlarında Melik Yiğitel, Zafer Şahin ve Şamil Tayyar’ın ev sahipliğinde gerçekleştirilen Akşam Edisyonunda 6’lı masa seçimi sorunu ele alındı.

Arka plan bilgilerini paylaşan gazeteci Zafer Şahin, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in gizlice temsil konusunda anlaştıklarını söyledi.

Meral Akşener’in Kemal Kılıçdaroğlu’nun seçilmesini beklediğini söyleyen Zafer Şahin, şu sözleri kullandı;

AKŞENER HAYATLARININ EN ZOR GÜNLERİNİ YAŞIYOR

Kemal Kılıçdaroğlu ile Akşener arasında gizli bir anlaşma olduğunu, Akşener’in siyasi hayatında çok zor günler geçirdiğini ve bu sorunları çözmek için böyle bir yol izlediğini düşünüyorum. Dün gerçekleşen Akşener-Kılıçdaroğlu toplantısında, partisinde siyasi sorunlar yaşadığına ve Kılıçdaroğlu’na talepte bulunduğuna dair çok sayıda haber geldi. Sorun ne? Koray Aydın, MHP’den beri milliyetçiler arasında popüler bir isim. BU Parti’deki örgütte en etkili kişidir. İşten atıldı ama bu örgütlerde çalışmadığı anlamına gelmiyor. Koray Aydın’ın grubu, Kılıçdaroğlu’nun aday olması durumunda İYİ partisinin masadan kalkmasını istiyor.

AKŞENER, KILIÇDAROĞLU’NUN ETKİLERİNİ TEK ÇIKIŞ YOLU OLARAK GÖRÜYOR

Bu sefer ne olacak? Başkan Akşener gibi aday olacaksınız. Parti tabanı bunu zaten istiyor. 2018 seçimlerinde olduğu gibi aday olacaksınız, partinizden daha az oy alacaksınız, bu ne getirecek? Liderliğinizin sorgulanmasına neden olacaktır. Seçimden sonra BU partinin liderinde bir değişiklik kaçınılmazdır. Akşener bunu deneyimli bir politikacı olarak görüyor. Çıkışını sadece Kılıçdaroğlu’nun bir temsili olarak görüyor. Kemal Bey’in atanması konusunda Kemal Bey ile Akşener arasında gizli bir anlaşma olduğunu düşünüyorum. Bence alıyor.

kaynak: MADDE 7

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın