medyauzmani.com
Kendin Yap Fikirleri: 5 Güzel Kendin Yap Fikirleri – Özgün Fikirler

Kendin Yap Fikirleri: 5 Güzel Kendin Yap Fikirleri

Kendin Yap (Kendin Yap) çılgınlığının ardından tüm dünya sürükleniyor. Kimisi küçük hediyeler üretirken kimisi evinin bir bölümünü atölyeye çeviriyor. Peki DIY nedir, DIY fikirleri ne anlama geliyor? En basit tanımıyla “kendin yap” fikirleri diyebiliriz. “Kendin yap”ın kısaltması olan DIY, evde kendin için yeni şeyler üretmeni sağlar. Onar, yenile, ör, dik… Bu eğlenceli uygulamaların konusu birçok fikir olabilir. Kendin Yap’ın ne olduğunu tanımladığımıza göre, güzel Kendin Yap fikirlerine geçebiliriz.

İşte sizin için bir araya getirdiğimiz DIY fikirleri!

Doğaya Şişe Atmayın: Pet Şişeden Saksı Yapımı

Eski şişeler varsa, onları atmak için acele etmeyin. Hem doğaya hem de bahçenize güzel bir katkı sağlamak çok kolay. Birkaç pratik yöntem ve kolay bulunabilen malzemelerle pet şişeleri saksıya dönüştürebilirsiniz. Plastik şişelerden saksı yapımı bahçe dekorasyon fikirleri arasında büyük ilgi görüyor. Hemen denemeye ne dersiniz: Plastik şişelerden saksı yapımı.

Romantik Kurtarıcı: Evde Mum Yapmak

Evde mum nasıl yapılır Evde mum nasıl yapılır

Mumlar romantizm için olmazsa olmazdır ve bu günlerde fahiş fiyatlara sattıklarını biliyoruz. Pratik ev dekorasyonu için harika bir fikir! Fitil, balmumu, gıda boyası, bitkisel yağ ve ısıya dayanıklı cam kavanozları kullanarak kendi mumlarınızı hızlıca yapabilirsiniz. Bu eğlenceli hobiden kolay kolay vazgeçemeyebilirsiniz: Evde mum yapmak.

El Görme: El Örme Battaniye Fikirleri

el örgüsü kendin yap battaniye fikirleri

Üretmek ve eğlenmek her zaman iyidir. İşte burada el örgüsü battaniye yapımı devreye giriyor. Kendin yap hediye fikirleri aklındaysa, kendine dev bir yapağı al ve işe koyul. Üstelik bunun için örgü bilmenize de gerek yok. Battaniyeyi elle örmek, iğne ile örmekten çok daha kolaydır. Yumuşak battaniyeler hediye ettiğiniz kişileri daha da mutlu edecek: Örme battaniyeler el yapımıdır.

Dekorasyonda zarafet: Kendin yap karton sepet fikirleri

Kendi elleriyle kartondan sepet

Kendin Yap fikirleri, çocuğunuzla kaliteli zaman geçirmenize de yardımcı olabilir. Gökyüzüne ayak uyduramayan minikler, bu eğlenceli çalışma sayesinde iş bilinci kazanabilirler. Üstelik yapımı da çok kolay! Karton kutu, çamaşır ipi, tutkal tabancası, keçe, cetvel, kurşun kalem ve bant… Bu dekoratif ve değerli parça evinizin köşesini süsleyecek: karton sepet yapmak.

Antik çağın eskimesine izin vermeyin: eski pantolonlardan şort yapmak

eski pantolonlardan şort yapımı

Kendin yap fikirlerinin de vintage ürünleri değerlendirmek için olduğunu söylemiştik. O zaman eski pantolonlarınız gardırop raflarından çabucak çıkmalı! Aynı zamanda hem yaratıcı hem de ekonomik bir fikir olan bu çaba sayesinde kumaşını veya rengini çok sevdiğiniz pantolonlarınız şort gibi kalabiliyor. Peki ya yanlışlıkla yırtılan pantolonları iade etmeye ne dersiniz?: Eski pantolonlardan şort yapmak.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın