medyauzmani.com
Keçe Cüzdan Yapımı: Çocuklar İçin Keçe Etkinliği – Özgün Fikirler

Keçe Cüzdan Yapımı: Çocuklar İçin Keçe Etkinliği

Şık madeni paralar ve yeni banknotlarla cüzdan yapmaya ne dersiniz? Keçe cüzdan yapmak gününüzün eğlencesini ikiye katlayabilir. Üstelik bu somut aktivite ile her şeyde sizi yansıtan sadece kendi cüzdanınızı taşımak çok güzel.

Çocuğunuzla harika ve eğlenceli vakit geçirmek harika! Keçe çanta yapmak bu açıdan mükemmel… Minikler el becerilerini geliştirirken siz de onlarla hayal gücünüzü besleyebilirsiniz. Çocuklarınızın rehberliğinde bu dokunsal aktivite eğlenceli anılarınız arasında yerini alabilir.

O halde lafı daha fazla uzatmadan portfolyo çalışmasının aşamalarına geçelim!

Dersler

  • Şiir
  • İğne iplik
  • makas
  • Karton veya ince kağıt
  • Zamk
  • kanca ve ilmek

Keçe cüzdan modelleri

Cüzdanı adım adım hissettim

1. İlk adımda karton parçasını istediğiniz boyda kesin ve cüzdan şablonunuzu yapın.

2. Ardından saçınızı stile uyacak şekilde iki parçaya ayırın. Parçaları birbiriyle örtüşecek şekilde orantılı olarak kestiğinizden emin olun.

3. Keçenizi istifleyin ve keçeyi battaniye dikişiyle birleştirin. İstenirse renkli ip kullanılabilir. Ancak sadeliği tercih ediyorsanız tek renk ip kullanmak işinizi kolaylaştıracaktır.

4. Çantanızın dört tarafını dikin.

5. Tutkal yardımıyla Velcro’yu cüzdanınıza takın.

6. kalan saçınızdan çiçek vb. Süslemeleri kesebilirsin. Süslemelerinizi kapalı cüzdanınızın üzerine yapıştırın.

Başarıyla tamamladınız!

Keçe cüzdan

Bir tane daha yapmaya ne dersin?

Siz ve çocuğunuz bozuk paralarınızı cüzdanınıza koyabilirsiniz. Dilerseniz hazırladığınız ürünü sevdiklerinize de hediye edebilirsiniz. Bu rengarenk çantaları kolayca yapmak yapabileceğiniz en eğlenceli aktivitelerden biri! Bu ürünlerin üretimi de satışa dönüştürülebilir.

keçe cüzdan yapımı

Anne bebek etkinliği denilince akla gelen en renkli etkinliklerden biri olan keçe çanta yapmak, soğuk kış akşamlarına keyif katıyor. Dışarıda kar yağarken, siz ve çocuklarınız sıcacık evinizdeki o tatlı duygudan aktivite aşamalarını tamamlayarak kendi cüzdanınıza sahip olabilirsiniz.

DIY cüzdan modeli

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın