https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Karton bardak alıp satan işyerleri Gekap ruhsatı vermek zorunda mı? - Özgün Fikirler
Anasayfa » Haber » Karton bardak alıp satan işyerleri Gekap ruhsatı vermek zorunda mı?

Karton bardak alıp satan işyerleri Gekap ruhsatı vermek zorunda mı?

Koli bazında karton bardak alıp satan mükellefimiz, jcap ilanında satılan (koli olarak) karton bardakları beyan etmek zorunda mıdır?

Satışa sunulan kullanılmış karton kutu için ambalaj olarak Gekap beyannamesi sunulmalıdır.

Ayrıntılı bilgi için aşağıdaki bağlantıdaki kılavuza bakın.

_________________________________________________________________________

10 Şubat 2020

31.12.2019 tarihli ve 30995 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Katkı Paylarının İadesine Dair Yönetmeliğin 6 ncı maddesinin birinci fıkrasının (c) bendi gereğince açıklayıcı ve yorumlayıcı hususlar Bakanlığımızca belirlenmiş olup, “ Geri Ödeme Katkı Paylarına İlişkin Yönetmeliğin Uygulanmasına İlişkin Usul ve Esaslar” 07.02.2020 tarih ve 34658 sayılı bakanlık onayı ile.

İtfa katkı payına ilişkin yönetmeliğin uygulanmasına ilişkin usul ve esaslara ulaşmak için buraya tıklayın.

Bakanlığımızca yayımlanan bu usul ve esaslar ile geri dönüşüm katkı payı uygulaması kapsamındaki ürünlerin tanımı ve geri kazanım katılım payına ilişkin yönetmeliğin genel uygulamaları açıklanmaktadır.

Payların geri alınmasına ilişkin başvurulara ilişkin kabul ve ödeme işlemleri Hazine ve Maliye Bakanlığınca belirlenecek ayrı bir sistem üzerinden Hazine ve Maliye Bakanlığınca belirlenen usul ve esaslara göre yapılır.

Hazine ve Maliye’ye Geri Dönüşüm Katkısı Duyurusu açıklandı buraya tıklayın.

Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın yetkilendirme ve ödeme işlemlerine ilişkin açıklamalarını görüntülemek için buraya tıklayın.

İyileşme Katılım Paylaşımı uygulaması ile ilgili sorularınız için [email protected] Bir e-posta adresi kullanılabilir.


Kaynak: İSMMMO, TC Çevre ve Şehircilik Bakanlığı
Yasal uyarı: Bu içerikte yer alan bilgiler, resimler, tablolar, açıklama, yorum, analizler ve içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bir kişi veya kuruluşa özel profesyonel bilgi veya tavsiye sağlama amacı taşımaz. Tema olarak benzer olsa da her eser kendi koşullarından dolayı farklı tavırlar sergileyebilir. Bu nedenle, bu makalede belirtilen içerikten yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar vermeden önce bir uzmana danışmanız yararınıza olacaktır. Bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer her türlü içeriğin özel veya resmi makamlarca kullanılması sonucunda doğabilecek zarar ve ziyandan Muhasebe Haberler veya ilişkili kişi veya kurumlar sorumlu değildir. , gerçek veya tüzel kişi, kurum ve kuruluşlar.


Kaynak: İŞKUR Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

Diğer gönderilerimize göz at

Yorum yapın